Europen 09 2022 Desktop

BÖLGEYE 1 MİLYAR TL DESTEK

Gündem 27 Eylül 2022 18:27
Videoyu Aç BÖLGEYE 1 MİLYAR TL DESTEK
A
a

Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı(BEBKA) 2024-2028 yıllarını kapsayan ‘‘ Bursa Eskişehir Bilecik Bölge Planı’’ çalışmaları hakkında Bölge Planı Eskişehir İl Çalıştayı düzenledi.

Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı(BEBKA),  Bölge Planı Eskişehir İl Çalıştayı düzenledi. Çalıştay açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasını ise  Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı(BEBKA)  Genel Sekreteri Doç. Dr. M.Zeki Durak yaptı. Durak 2024-2028 Bölge Planlama Çalıştayına önem verdiklerinin altını çizerek bölge planı doğrultusunda sonuç odaklı programlar yürüttüklerini söyledi. Durak ayrıca 26 adet destek programı kapsamında 406projeye destek verdiklerini ve bölgede şu ana kadar 1 milyar TL’nin üzerinde yatırımlara destek verdiklerini kaydetti. Durak, “2014-2023 Bölge Planın sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. Zaten bununla ilgili çalışmalarımız daha önce 10 yıllık yapılan bölge planları şuan ise 5 yıllık olarak hazırlanma sürecine girecek. Bu bölge planın doğrultusunda zaten biz de kalkınma ajansı olarak sonuç odaklı programlar yürüttük. Bununla ilgili birçok desteklerimiz oldu. 26 tane destek programı kapsamında 406 projeye destek verdik ve bölgemizde 1 Milyar TL üzerinde yatırımların olmasına desteğimiz oldu. Fakat bununla birlikte birçok farklı çalışmalar yapıldı. Bölge planı kapsamında ülkemizde yapılacak stratejik yatırımlar planlandı. 2022 itibariyle de 2024-2028 Bölge Planı çalışmasında da burada yapılacak olan mevcut durum analizini anlatacağız. Mevcut durumda ki ihtiyaçlar neler ve bu konuda sizlerinde görüşlerini alarak önümüzdeki dönemin çalışmalarımızı hazırlayıp, planlama yapacağız. Tabii ki burada önemli olan bölgemizin öncelikleri ve kalkınmasını için bu çalıştayı gerçekleştirdikten sonrada hep birlikte bölge planı süreçlerini tamamlamış olacağız” dedi.
Öte yandan çalıştaya BEBKA Genel Sekreteri Doç Dr. M.Zeki Durak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Akın Ağca, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan,  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Kamil Çolak da katılım gösterdi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat