BÖYLE BİR YÖNETİM ANLAYIŞI OLAMAZ

Gündem 19 Nisan 2022 16:15
Videoyu Aç BÖYLE BİR YÖNETİM ANLAYIŞI OLAMAZ
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, iftarda Kırmızıtoprak Mahallesinde yaşayan Özdemir ailesinin misafiri oldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Başkan Kurt, yemek öncesinde evdekilerle sohbet etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen sohbetin konusu ise ekonomik kriz ve hayat pahalılığı oldu. 
Kendisi ev kadını olan Kadriye Özdemir, bağkur emeklisi olan eşi ile beraber geçinebilmek için çiftçilik yaptıklarını belirtti. Yaşadıkları geçim sıkıntısını anlatan Özdemir, alım gücünün düştüğüne dikkat çekti. Temel tüketim maddeleri başta olmak üzere her şeye zam geldiğini kaydeden Özdemir, “Eşimle birlikte çiftçilik yapıyoruz. Ancak gübreye, tohuma, mazota gelen zamlar ortada. Her şey çok pahalı. Ay sonunu getirmek çok zor” dedi. Ev sahipliği ve sohbet için Özdemir ailesine teşekkür eden Başkan Kurt, tutulan oruçların kabul olmasını diledi. Temel tüketim maddelerinden giysiye, ayakkabıya kadar birçok ürüne zam geldiğini belirten Başkan Kurt, Türkiye’nin büyük bir ekonomik dar boğaz içinde olduğunu kaydetti.
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Bursa’da enflasyon oranı için yaptığı açıklamaya da değinen Başkan Kurt, “Bakan açıklama yapıyor, enflasyonun yüzde 61 olmasını problem etmiyor. ‘Ekonomiyi faiz kıskacından da çıkardık’ diyor. Üstüne de ‘tüm sorunların sıfırlanması gibi bir hayat, bir dünya yok’ diyor. Böyle bir yönetim anlayışı olamaz. Meyve, sebze, et, doğalgaz, ulaşım, elektrik çok pahalı. Yılbaşında asgari ücrete yapılan zamlar, çoktan eridi, bitti. İnsanlar ay sonunu getiremiyor. Kiralar aldı başını gitti. İnsanlar maaşlarının yarısını hatta daha fazlasını kiraya veriyor. Geriye ne kalırsa onunla da yaşamaya çalışıyor, ama durum ortada. Bunun tek bir nedeni var o da yanlış ekonomi politikaları. Tarımda da durum ortada, yanlış tarım politikaları Türkiye’yi dışa bağımlı bir ülke yaptı. Nohutu, mercimeği, arpayı, mısırı ithal eder duruma geldik. Türkiye ne yazık ki iyi yönetilemiyor. İnsanlar yoksullukla, açlıkla mücadele ediyor. Kimse yarın ne olacağını bilmiyor, göremiyor” diye konuştu. HM


 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir