BOZÜYÜK BİLİMLE BULUŞTU

Gündem 1 Ekim 2021 12:02
Videoyu Aç BOZÜYÜK BİLİMLE BULUŞTU
A
a

Bozüyük’te Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde öğrenciler bilimle buluştular.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
30.09.2021 Perşembe günü başlayan ve üç gün boyunca ziyarete açık kalacak şenliğin açılışı, Bozüyük Kaymakamı Adem ÖZTÜRK, Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü BEYDEMİR, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay DÖĞEROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü  Mustafa Sami AKYOL, Belediye Başkanı Mehmet Talat BAKKALCIOĞLU ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut DEMİR tarafından gerçekleştirildi. 
Protokol mensuplarının ve akademisyenlerin katıldığı TÜBİTAK 4007 Bozüyük Bilim Şenliğinde; 42 atölye, 2 konuşma etkinliği, 2 simülasyon gösterisi ve dış mekan etkinliklerinde ise konser ve şiir dinletileri ziyaretçilerle buluşacak. Öğrencilerinatölye çadırlarında yer alan pek çok alana ait çalışmayı ilgiyle izledikleri ve onlara rehberlik eden öğretmenlerine sorular sordukları görüldü. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut DEMİR, törende yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “…Bugün bilimin ve tekniğin yeni bir boyut kazandığı, gelişmelerin çok hızlı yaşandığı bir çağdayız. Zamanın şartlarına ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayan milletlerin öne çıktığı bu yüzyılda, gençlerimizin her alanda gerçekleşen yenilikleri ve değişimleri takip etmeleri son derece önemlidir. Onların da bilimin ışığında ortaya koyacakları her proje, gelecekte çok büyük icatların ilk adımı olabilir. Bu bağlamda, eğitim kurumlarının öncelikli amacı, gençlerimize ilerlemeleri için fırsat tanımak, rehberlik etmek ve yeteneklerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.Burada yer alan her bir projenin gençlerimizin önünde yepyeni ufuklar açmasını temenni ediyorum. Proje çalışmalarında emeği geçen ve çalışmalarını bizlerle buluşturan kurum ve kuruluşlara, tüm öğretmen arkadaşlarıma ve akademisyenlere teşekkürlerimi sunarken, gelecek yıllarda da daha pek çok projenin hayata geçmesini diliyorum” dedi.
Bozüyük Kaymakamı  Adem ÖZTÜRK de Bilim şenliklerinin öneminden ve ilçemiz için kazanımlarından bahsetti. 
Proje ortaklarına günün anısına binaen hediye takdimi yapıldı, ardından atölyeler ziyaret edildi.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat