Europen 09 2022 Desktop

BOZÜYÜK'TEN 'VERGİDE ADALET' SESİ YÜKSELDİ

Gündem 8 Ocak 2023 17:13
Videoyu Aç BOZÜYÜK'TEN 'VERGİDE ADALET' SESİ YÜKSELDİ
A
a

Bilecik’in Bozüyük İlçesi’nde bir araya gelen Eğitim-İş Sendikası ve Birleşik Emekliler Sendikası üyeleri, vergide adalet için hükümete çağrıda bulundu.

Eğitim İş Bozüyük Başkanı Semah Açıkel, “Ülkemizde özellikle ücretler üzerindeki mali yüke bakıldığında adaletli bir vergi uygulamasından bahsetmek zordur.” dedi.

“ENFLASYON YOK DİYECEK”
Bozüyük İlçesi Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen sendika üyeleri adına açıklamada bulunan Eğitim-İş Sendikası Başkanı Semah Açıkel, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamları ve vergilendirme üzerinden hükümete yönelik yaptığı eleştirilerde şunları dile getirdi:“Ülkemizdeki ekonomik krizi açlığı yoksulluğu ve enflasyonu yok sayan iktidar ve TÜİK utanmasa bu ülkede enflasyon yok diyecek. TÜİK’in sahte enflasyon oranı ve Saray’ın lütfuyla memura, emekliye verilen %25+5 zamma karşı ‘’İnsanca yaşayacak Ücret ve Vergide Adalet İçin’’ buradayız. Yandaş müteahhitlerin, ihale vurguncularının vergi borçları düzenli olarak silinip kamu bankaları onlar için seferber ediliyorken emekçiler sefalete sürüklenmiştir.”  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat