Europen 09 2022 Desktop

BU ÇOCUKLAR NASIL BESLENECEK?

Gündem 2 Mart 2023 16:34
Videoyu Aç BU ÇOCUKLAR NASIL BESLENECEK?
A
a

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, Eskişehir’e gelen depremzede çocukların beslenme sorununa ilişkin konuştu.

Eskişehir’deki depremzede çocuk sayısının 3 bine dayandığını söyleyen Alkan, çocuklara ekmek ve helva verildiğini, bun şekilde sağlıklı beslenmenin mümkün olmadığını ifade etti.

BESLENME TEMEL SORUN
Depremzeden çocukların beslenmesinin temel bir sorun olduğunu dile getiren Alkan, “Deprem bize Türkiye’de şunu bir kez daha hatırlattı. Bütün kurumlarımız hazırlıklı olmak zorunda. Bunların en başındail milli eğitim. Çünkü deprem bölgelerindeki çocuklarımız daha çok İç Anadolu’ya, batıya doğru kaymaya başladılar. Biz başından beri bu sürecin ilimizde doğru yönetilmediğini söylüyoruz. Bizim açımızdan en önemli şey alt yapının oluşturulmasıydı eğitimde. Tabii ki ikili eğitim, kalabalık sınıflar bunlar kabul edeceğimiz şeylerdir ama depremden ilimize sığınmış ve gerçekten üniversite kenti, eğitim kenti olan Eskişehir’in gerçekliğiyle uyuşmayan manzaralarla da karşı karşıya kalıyoruz. Bunların en başında da beslenme sorunu geliyor. Bazı okullarımızda 50-60 sayısına ulaştı bu öğrencilerimiz. Dolayısıyla oradaki okul idarelerimiz, ilçe milli eğitimler elindeki bütün kaynakları kullanarak çocukların başta kırtasiye olmak üzere ihtiyaçlarını karşıladılar. Burada asıl yük il milli eğitime düşüyordu. Oysaki o çocukların beslenmesi temel bir sorun olarak ortada duruyordu ve şu anda biz süreci takip ediyoruz” diye konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat