Europen 09 2022 Desktop

Bu düşüşün çıkışı yok

Spor 15 Aralık 2022 20:35
Videoyu Aç Bu düşüşün çıkışı yok
A
a

Siyah Kırmızılı camianın gözü Nevşehir Belediyespor maçındayken ETB Başkanı Murat Diri, maçın önemine değinip taraftarı maça çağırdı.

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri, Nevşehir Belediyespor maçı öncesi taraftarı maça çağırarak, "Bu sefer bu düşüşün çıkışı yok. Artık duygusal değil mantıklı hareket etmeliyiz. Bu son maç yenilirsek bir daha sahaya bile çıkamayacak duruma geliriz. Gelin bu hafta sonu desteği gene biz verelim" dedi.
 
İmkansızlılar içindeki günler
Siyah Kırmızılı camianın gözü Nevşehir Belediyespor maçındayken ETB Başkanı Murat Diri, maçın önemine değinip taraftarı maça çağırdı. Diri yazılı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Şan ve şeref dolu yarım asırdan fazla yaşayan armamız şu dönemlerde Eskişehirspor tarihinin en zorlu, en kötü ve en imkansızlıklar içerisindeki günlerini yaşıyor. Bugünlerin sorumlularını hepimiz çok iyi biliyoruz. Ancak şu an geriye bakıp olmayana hayıflanacağımız bir dönem değil."
 
Göğüs germedik mi?
"Şimdi tarihimizin en zor dönemindeyiz. Tarihimiz boyunca defalarca yenildik ve küme düştük. Fakat bunların hiçbirinde, hiç kimse diyemez ki Es-Es taraftarı da küme düşmüştür. Evet son yıllar tam bir eziyet oldu. Başarısızlıklar bizi bunalttı. Ancak; bu başarısızlıklara haksızlıklara yıllarca biz göğüs germedik mi? Biz başlatmadık mı direnişi? Biz haykırmadık mı dirilişi? Bizler akın etmedik mi sevdamızın peşinden? Yıkabildiler mi hayallerimizi? Mayamız bu hamurumuz bu biz Eskişehirsporluyuz bu kötü günlerde daha sıkı kenetlenip bir çok sıkıntıya göğüs geren yine bizleriz."
 
Küme düşmüş gibi olacağız
"Artık önümüzde son bir maç var. Eğer bu maçı kaybedersek sezonun ilk yarısını son sırada bitireceğiz ve kümede kalmamız hayal olacak. Belki de ikinci yarı sahaya bile çıkamayacağız ve küme düştüğümüz takdirde zaten Eskişehirspor’umuz kapanacak. Bu hafta sonu yenemezsek şimdiden küme düşmüş gibi olacağız ve yıllardır verdiğimiz mücadelede son bulacak."
 
Düşüşün çıkışı yok
"Tabi ki herkes yoruldu ve bıktı, sitem eden herkesin haklı olduğu noktalar var. Birçok kişiye güvendik göklere çıkardık. İleriyi değil anı yaşayarak yürüdük. Küme düştük “olsun” dedik içerde 5 yedik “başın öne eğilmesin” dedik. Finali kaybettik “sağlık olsun” dedik. Ancak bu sefer bu düşüşün çıkışı yok arkadaşlar. Artık duygusal değil mantıklı hareket etmeliyiz. Bu son maç yenilirsek bir daha sahaya bile çıkamayacak duruma geliriz."
 
Dosta düşmana gösterelim
"Ligde kalabilmek adına, umutlarımızı yarına taşımak için, daha bitmeyen bir hikâyemiz olduğu için yine Yan yana omuz omuza olalım. Dosta düşmana gösterelim yıkılmadan dimdik ayakta oluşumuzu. Gelin bu hafta sonu tarihimizin Bu en zor günlerinde takımımıza en büyük desteği gene biz verelim.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat