Europen 09 2022 Desktop

BU İŞLER ÇOK SU KALDIRIR

Gündem 30 Eylül 2022 16:18
Videoyu Aç BU İŞLER ÇOK SU KALDIRIR
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmail Candemir, İyi Parti Lideri Meral Akşener’in adaylık çıkışı ile ilgili sözlerini değerlendirdi. Candemir, 6’lı masadaki işlerin daha çok su kaldıracağını söyledi.

ULUSLARARASI GÜÇLER BELİRLEYECEK
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katıldığı bir TV programında adaylık ile ilgili çıkışı gündem oldu. Kamuoyunda, Akşener’in CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret ettiği ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığına üstü kapalı ‘hayır’ dediği şeklinde yansıdı.  MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir de Akşener’in bu çıkışını değerlendirdi, 6’lı masadaki işlerin daha çok su kaldıracağını söyledi. Candemir ayrıca 6’lı masanın adayını sadece masadakiler değil, uluslararası güçlerin belirleyeceğini öne sürdü.  Candemir, “Bizim kararımız net, adayımız belli… Tayyip bey, milliyetçi, ülkücü hareketin Cumhurbaşkanı adayıdır. 6’lı masada daha çok su kaldırır bu işler. Çünkü; 6 benzemez ve artı ikisi de var. Birisi HDP, birisi de Biden biliyorsunuz.  Daha önce Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’nın da söylediği gibi 6’lı masanın adayını sadece 6’lı masadakiler değil, uluslararası güçler de belirleyecek. Bunu kendisi de itiraf etmişti zaten. Bekleyip, göreceğiz” dedi.

2 VEKİL HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIZ
Candemir seçim sürecine girdiklerini ve çalışmalara hızla başladıklarını belirterek, Eskişehir’de iki vekil hedeflerini bir kez daha hatırlattı. Candemir,  Genel Başkanın talimatıyla, Genel merkezin bize göndermiş olduğu programlar doğrultusunda ilk olarak Adım Adım 2023 İl programlarıyla başladık. Şimdi de İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma programlarına başladık. Geçtiğimiz hafta sonu Eskişehir İlçelerini bitirdik. İnşallah önümüzdeki ay içerisinde ‘Benim Köyüm’ projesi başlayacak. Seçim dönemine kadar bu programlar hızlanarak devam edecek. TÜİK sayımına göre Eskişehir’de 7 olan milletvekili sayımız 6’ya düştü. Bu sene yapılacak sayımlarla biz yine 7’ye çıkacağını umuyoruz. Çünkü az bir oy farkıyla milletvekilliği kaybetmiştik. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Eskişehir’deki hedefi 2 vekil çıkartabilmektir. Bunun içinde gerekli potansiyeli görüyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmalarla bu hedefimize ulaşırız diye tahmin ediyoruz” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat