Europen 09 2022 Desktop

BU MEMLEKET SİZLERE EMANET

Gündem 5 Şubat 2023 15:24
Videoyu Aç BU MEMLEKET SİZLERE EMANET
A
a

6. Halkçı Liseliler Genel Seçimi ve Çalıştayı için Eskişehir’e gelen Halkçı Liseliler (Halk-Lis) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Büyükerşen, gençlere tecrübelerini aktarırken her şartta mücadele ederek yılmadan çalışmaya devam etmeleri gerektiğini belirtti.

BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET
“Sen de Mustafa Kemal olabilirsin!” sloganı ile 44 ilin Halk-Lis İl Başkanı ve Halk Lis eski genel başkanları, 6. Halkçı Liseliler Genel Seçimi ve Çalıştayı için Eskişehir’de bir araya geldi. Halkçı Liseliler program kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette CHP Genel Başkan Danışmanı Recep Cengiz ve CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü de yer aldı. 
Misafirlerini Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırlayan Başkan Büyükerşen, 6. Halkçı Liseliler Genel Seçimi ve Çalıştayı’nda seçilecek yönetime başarılar dilediğini ifade etti. Eskişehir’in bir öğrenci ve gençlik şehri olduğunu hatırlatan Büyükerşen, üniversite eğitimi için Eskişehir’e gelen gençlerin önemli bir kısmının mezuniyet sonrası şehirde kalarak yaşadığını vurguladı. Ülkenin geleceğinin gençler olduğunu ifade eden Büyükerşen, “İnsan hayatında zor dönemler hep olacaktır. Sıkıntılı dönemlerde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetini size emanet ettiğinizi asla aklınızdan çıkarmayın” dedi. Gençlere hayata geçirilen şehircilik projelerini de aktaran Büyükerşen’e ziyaret sonunda Halkçı Liseliler tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Misafirperverliği nedeniyle Büyükerşen’e teşekkür eden Halkçı Liseliler,  Büyükerşen’in hem akademik kariyerinde hem de yerel yönetimlerde gösterdiği üstün başarının kendileri için ilham kaynağı olduğunu belirttiler. Ziyaret Büyükşehir Belediyesi binası önünde çektirilen fotoğraf ile sona erdi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat