BÜRO-SEN ÜYELERİ SOKAKLARA İNDİ

Gündem 16 Mayıs 2022 16:45
Videoyu Aç BÜRO-SEN ÜYELERİ SOKAKLARA İNDİ
A
a

Büro-Sen üyeleri 81 İl’de sokaklara indi. SGK personelinin sorunlarını, mağduriyetlerini ve taleplerini dile getiren üyeler ‘Artık sesimizi duyun’ mesajı verdi.

ARTIK SESİMİZİ DUYUN!
Eskişehir’de SGK binası önünde açıklama yapan Büro-Sen Eskişehir Şube Başkanı Ali Selim Aktaş ülkenin Sosyal Güvenlik yükünü sırtında taşıyan, büyük fedakarlıklarla gecesii gündüzüne katarak çalışan, SGK personelinin büyük hak kayıpları yaşadığını dile getirdi.  18 Mayıs’ta 4 saat iş bırakma eylemi ile ilgili ‘Artık sesimizi duyun’ mesajı vereceklerini belirten Aktaş, Genel Merkez Yönetim Kurulunun aldığı kararla mesaiye 2 saat geç başlayıp, mesaiyi 2 saat erken bitireceklerini kaydetti.

BİLECİK’TE DE İSTEKLER DİLE GETİRİLDİ
Bilecik’te Bürso-Sen üyelerini taleplerini haykırmak için bir araya geldi. Bilecik Büro Memur Sen Şube Başkanı İsa Yıldız, isteklerini sıraladı. Yıldız, “Bizler kimseden haksız bir kazanç ya da lütuf istemiyoruz! Biz hakkımızı istiyoruz, alın terimizin karşılığını istiyoruz! Bizler kamu işçisi ile memurlar arasındaki maaş farkı adaletsizliğinin ortadan kaldırılmasını istiyoruz. SGK’da çalışan bir işçinin maaşı 11 bin TL’yi bulurken asıl işi yapan bir memurun maaşının 6-7 bin lira gibi komik rakamlarda kalmasını kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz” dedi.
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir