BÜYÜKERŞEN AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI

Gündem 22 Ağustos 2021 15:16
Videoyu Aç BÜYÜKERŞEN AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Muharrem ayı dolayısıyla Eskişehir Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı tarafından düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Hacı Bektaş Veli Vakfı Kültür Merkezi’nde düzenlenen Aşure Günü etkinliğinde, Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özel Danışmanı Dr. Recep Cengiz, Eskişehir Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ali Ulu, Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mahsuni Ilgın ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce bir araya geldi.
Aşure ikramını memnuniyetle kabul eden Başkan Büyükerşen, “Ben ve arkadaşlarım aşure gününüze katılmaktan büyük onur duyuyoruz. Birlik ve beraberliğin öne çıktığı Muharrem ayında bir arada olmak ve bu geleneksel ritüele her yıl katılmak çok mutluluk verici. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı oldukça çalışkan ve değerlerimize sahip çıkıp onları yaşatmaya çalışan bir Vakıf,  onlarla gurur duyuyoruz.” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat