BÜYÜKERŞEN ÖRNEK OLUYOR

Gündem 7 Nisan 2021 16:13
Videoyu Aç BÜYÜKERŞEN ÖRNEK OLUYOR
A
a

Eskişehir’de yaşayan Romanya Dobruca Kırım göçmenlerini tek bir çatı altında toplayabilmek amacıyla kurulan Romanya Dobruca Kırım Göçmenleri Derneği, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kısa süre önce faaliyetlerine başlayan dernek hakkında Başkan Büyükerşen’i bilgilendiren Dernek Başkanı Metin Gündoğdu, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Başkan Büyükerşen’e Eskişehir’de gerçekleştirdiği başarılı şehircilik çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti. Eskişehirli olmanın gururunu Türkiye’nin her yerinde yaşadıklarını ifade eden Başkan Gündoğdu, “Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen’in 1999 yılında adeta sihirli bir değnek ile şehre dokunması ve kentin de buna pozitif yönde katkı sunması ile Eskişehir bambaşka bir kent haline geldi. Bugün diğer Anadolu kentlerinden bir adım öndeysek ve gittiğimiz her şehirde Eskişehir’den övgü dolu sözlerle bahsediliyorsa bunu Hocamız ve ekibinin başarılı şehircilik çalışmalarına borçluyuz. Bu şehirde yaşamaktan her zaman gurur duymuş Kırım göçmenleri olarak derneğimizi kurarak birlik, beraberlik ve dayanışma örnekleri sergilemek istedik. Bu ziyaretimizde de Hocamızı derneğimizin çalışmaları ve gelecek planları ile ilgili bilgilendirmek üzere gerçekleştirdik” dedi. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükerşen, böyle bir derneğin Eskişehir’de kurulmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Başkan Büyükerşen “Annemin de Romanya göçmeni olması ve Romanya’nın önemli kentlerinden Cluj Napoca ile kardeş şehir olmamız sebebiyle böyle bir derneğin kurulması ve Eskişehir’de birlik içerisinde olması beni son derece memnun etti. Eskişehir, dünyanın dört bir yanından aldığı göçlerle farklı renklerin buluşma noktası haline gelmiş çok önemli bir kent. Bu şehrin bir güzelliği de tüm bu renkleriyle bir arada huzurla yaşayabilmesi. Ben Metin Bey ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. Başkan Büyükerşen daha sonra kendisine fahri üyelik teklif eden Gündoğdu’yu kırmayarak Romanya Dobruca Kırım Göçmenleri Derneği’ne üye oldu.  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!