Europen 09 2022 Desktop

BÜYÜKŞEHİR’DEN AFET BÖLGESİNDE ÜCRETSİZ İNTERNET

Gündem 28 Şubat 2023 14:33
Videoyu Aç  BÜYÜKŞEHİR’DEN AFET BÖLGESİNDE ÜCRETSİZ İNTERNET
A
a

Kahramanmaraş’ta merkezli 10 şehirde büyük yıkıma yol açan deprem sonrası acil durum çalışmalarını aralıksız sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesine insani malzemelerin yanı sıra uzman personel, araç gereç ve ekipman desteği de sağlamaya devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Deprem felaketi sonrası bölgede en acil ihtiyaçlardan olan seyyar tuvalet konusunda önemli çalışmalara imza atan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şimdi de depremzedelerin internet erişimini sağlamak üzere Malatya’da 10 adet uydu internet erişim noktası kurdu.
Malatya’da bulunan konteyner kent ve çadır kentlere ücretsiz wifi hizmeti verecek internet erişim noktaları Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ekiplerince tamamlandı. İnternet erişimini kolaylaştıran çalışmayla depremzedeler kesintisiz olarak telefon ve diğer tüm elektronik cihazlardan ücretsiz wifi hizmeti alarak internete kolaylıkla ulaşıyor. Vatandaşlar yapılan çalışma nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek bölgede özellikle kalabalık noktalarda haberleşme konusunda çok önemli bir sorunun çözüldüğünü ifade ettiler. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat