BÜYÜKŞEHİR'DEN ANLAMLI KAMPANYA

Gündem 15 Mart 2023 15:42
Videoyu Aç BÜYÜKŞEHİR'DEN ANLAMLI KAMPANYA
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve ESKİ Genel Müdürlüğü anlamlı bir kampanya başlattı. 20 Mart’a kadar sürecek kampanya ile yardımsever Eskişehirlilerin vereceği Kalabak suyu desteği, 22 Mart Dünya Su Günü’nde afet bölgesindeki depremzedelere ulaştırılacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kahramanmaraş merkezli toplam 11 ilde büyük yıkıma sebep olan 6 Şubat depremleri sonrası Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve ESKİ Genel Müdürlüğü başta su olmak üzere insani ihtiyaçlardan araç, gereç ve ekipman desteğine kadar çeşitli destekleri afet bölgesine ulaştırırken, 22 Mart Dünya Su Günü öncesi anlamlı bir kampanya daha başlatıldı.
  Afet bölgesine onlarca TIR pet şişe Kalabak suyu gönderimi yapan ve desteğini sürdüren ESKİ Genel Müdürlüğü, “Kalabak suyumuzu deprem bölgesiyle paylaşıyoruz” kampanyası ile yardımsever Eskişehirlilerin afet bölgesinin en acil ihtiyaçlarından olan içme suyu konusunda Kalabak suyunu paylaşmalarını sağlayacak.
  Buna göre yardımsever Eskişehirliler 20 Mart Pazartesi gününe kadar Gültepe mahallesi Zümrüt Bulvarı’nda bulunan (Seyitgazi yolu) Kalabak Su Dolum Tesisleri, Kurtuluş mahallesi Sunam sokak (Adliye Sarayı yanı) ve Eskibağlar mahallesi Hal sokakta (Haller Gençlik Merkezi Yanı) bulunan Üretici Marketlere giderek afet bölgesine ulaştırılmak üzere Kalabak suyu desteği verebilecekler.
 20 Mart’ta sona erecek destek kampanyasında toplanan Kalabak suyu, ESKİ Genel Müdürlüğü tarafından afet bölgesindeki illerde bulunan depremzede vatandaşlara ulaştırılacak. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat