Europen 09 2022 Desktop

BÜYÜKŞEHİR STANDI BURSA’DA

Gündem 14 Mart 2023 15:34
Videoyu Aç BÜYÜKŞEHİR STANDI BURSA’DA
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından 8’ncisi düzenlenen Tohum Takas Şenliği’ne katılarak, Bursalı vatandaşlarla yerel tohumları paylaştı. Şenlikte Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Üretim Merkezi’nin standı vatandaşların akınına uğradı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi son olarak, Bursa Nilüfer Belediyesinin geleneksel hale getirdiği 8. Tohum Takas Şenliği’ne katıldı.  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Üretim Merkezi, şenlikte kurduğu stant ile vatandaşlara tohum dağıtırken, yoğun ilgi gören standı Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de ziyaret etti.

50 BİN TOHUM DAĞITILDI
Eskişehir standında vatandaşlara yerel tohum dağıtan ve şenliğe katılım nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür eden Başkan Erdem, “Yerel tohumları korumak, yok olmalarını engellemek amacıyla düzenlediğimiz Nilüfer 8. Tohum Takası etkinliğinde bu yıl 50 bin tohumu gönüllülerimizle buluşturduk. Biz istiyoruz ki hibrit tohum dayatmasına karşı kendi tarımsal üretim potansiyelimizi harekete geçirelim. Tohumlarımız dört bir yana dağılsın, çoğalsın. O nedenle sadece kırsalda yaşayan yurttaşlarımızı değil kent insanını da tarıma yöneltiyor ve özellikle çocukları tarımla tanıştırmaya hedefliyoruz. Çocuklara bırakabileceğimiz en değerli mirasın ata tohumları olacağını unutmayalım. Sadece Atamızın değil ata tohumlarımızın da izindeyiz. Katkı koyan bütün herkese teşekkür ediyorum.” dedi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat