Europen 09 2022 Desktop

BÜYÜKŞEHİR YARALARI SARMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

Gündem 17 Şubat 2023 14:46
Videoyu Aç BÜYÜKŞEHİR YARALARI SARMAK İÇİN ÇALIŞIYOR
A
a

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen yeni sosyal yardım planı çalışmasıyla, Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi 20 Şubat tarihi itibariyle depremzedeler için psikolojik danışmanlık hizmeti verecek.

Çocuk Hakları Birimi Eskişehir’e gelen depremzede çocuklara yönelik psikolojik destek verirken aynı zamanda atölyeler düzenleyerek çocukları gündelik yaşama motive edecek ve Eskişehirli miniklerle bir arada etkinlikler yapacak.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından ise örgün eğitimden yoksun kalan çocuklar için eğitime destek kursları gerçekleştirilecek. ESMEK Eğitim Merkez binası aynı zamanda ev eşyası toplama ve dağıtım noktası olacak.  ESOGÜ Meşelik Kampüsü KYK Öğrenci Yurdu karşısında Büyükdere mahallesi Adaklı sokak 39 numarada hizmet veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ESMEK’e bağlı Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi de depremzedeler için çamaşır yıkama, kurutma ve sıcak çorba ikramı uygulaması ile desteğine devam edecek. Sıcak çorba ikramı uygulaması Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde de devam edecek. Büyükşehir Belediyesi olağan üstü süreç nedeniyle Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi ve Es Çocuk Evi ile de vatandaşlara destek olacak.
Eskişehir'de depremden etkilenen bireylere yönelik dayanışma ve koordinasyonu oluşturma adına Eskişehir Sivil Toplum Örgütleri Afet Dayanışma ve Koordinasyonu sağlanacak. Aynı zamanda “Çocuk ve Deprem” üzerine sivil bir koordinasyon kurulu faaliyete geçirilecek. Depremzedeler yardım başvurularını ise Arifiye mahallesi Sencer sokak No:2’de (Taşbaşı eski devlet güzel sanatlar galerisi) adresinde hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne yapabilecekler.  Sosyal yardımlarla ilgili bilgi almak isteyenler Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün 0 222 211 55 00 dahili 1374-1391 numaralı telefonlarından yetkililere ulaşabilecekler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat