Europen 09 2022 Desktop

BÜYÜKŞEHİRDEN HASAR TESPİT

Gündem 19 Şubat 2023 15:42
Videoyu Aç BÜYÜKŞEHİRDEN HASAR TESPİT
A
a

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma sebep olan deprem sonrası bölgede devam eden hasar tespit çalışmalarına katılmak üzere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden teknik bir ekip Adıyaman’a gitti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kahramanmaraş’ta medyana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem 10 şehirde büyük yıkıma yol açarken, deprem bölgesine destek amacıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Ülkemizin birçok noktasında meydana gelen yangın, sel gibi doğal afet bölgelerine destek veren Büyükşehir Belediyesi, bölgede görev yapmak üzere uzmanlardan oluşan bir ekibi daha bölgeye gönderdi.
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından gelen taleple depremden etkilenen şehirlerde yürütülen hasar tespit çalışmalarına katılmak üzere Adıyaman’a giden teknik ekibi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Korhan Acar uğurladı. Ekipler Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, binaların tam hasarlı, orta hasarlı ve sağlamlık durumuna bakarak tespit çalışması yürütecek. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat