Europen 09 2022 Desktop

ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’DEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Gündem 21 Şubat 2023 15:27
Videoyu Aç ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’DEN VAZGEÇMEYECEĞİZ
A
a

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Eskişehir Şubesi, 34’üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle tören düzenledi. Şube Başkanı Sevgi Akmen törende yaptığı konuşmada, “Çağdaş bir Türkiye hedefine ulaşmak için laik ve bilimsel eğitim ilkelerinden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TÖREN DÜZENLENDİ
ÇYDD Eskişehir Şubesi, derneğin 34’üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle Vilayet Meydanı’nda tören düzenledi. Dernek üyesi gençlerin Atatürk Anıtı’na çelenk bırakması ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Törende konuşma yapan Sevgi Akmen, ÇYDD’nin 34 yılın sonunda 22 şube, 32 etkinlik merkezi ve temsilcilikleriyle Türkiye'nin her yerinde etkili bir şekilde varlığını sürdürdüğünü söyledi.  Bugüne kadar ilköğretim ve lisede burs verilen öğrenci sayısının 90 bine, üniversite bursu alan öğrenci sayısının ise 58 bine yaklaştığını belirten Akmen, “Her öğrencimizin eşit eğitim olanaklarına sahip olacağı çağdaş bir Türkiye hedefine ulaşmak için laik ve bilimsel eğitim ilkelerinden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

DİYANET’E TEPKİ
Akmen ayrıca Diyanet’in tartışma yaratan fetvasına da değinerek, “Üzülerek belirtmeliyiz ki, deprem gibi büyük bir doğal felaketi yaşadığımız günleri adeta fırsat bilerek çocuk istismarının önünü açan zihniyeti kınıyoruz. ÇYDD olarak bu korkunç düşüncelerin çocuklarımızda yeni yaralar açmasına asla izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat