Europen 09 2022 Desktop

ÇAKIRÖZER’DEN TEPKİ

Gündem 13 Kasım 2022 15:57
Videoyu Aç ÇAKIRÖZER’DEN TEPKİ
A
a

TBMM’de Dışişleri Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun milletvekillerine yaptığı sunumda Türk dış politikasında çizdiği tabloya CHP Milletvekili Utku Çakırözer tepki gösterdi.

Çavuşoğlu’nun açıklamalarının ardından söz alan Çakırözer, Türkiye’nin ortağı olduğu yeni nesil hava uçağı (F-35) projesinden çıkarılması kararının Eskişehir’deki TEİ, Alp Havacılık, 1 Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı gibi savunma ve havacılık tesislerine çok büyük iş kayıplarına neden olduğunu hatırlatarak, “Övündüğünüz dış politika ile Eskişehir’e kazandırdık diyorsunuz ! Ya kaybettirdikleriniz? Sizin hatalı dış politika tercihleriniz nedeniyle havacılık sektörü sadece Eskişehir'de milyarlarca dolarlık iş ve yüzlerce yeni istihdam olanağını kaybetti! Yerine de hiçbir şey koymadınız! Anlaşılıyor ki sizin bunlardan hiç haberiniz yok! ” dedi.

EYLEM PLANI ÇAĞRISI KARŞILIKSIZ KALDI
Daha önce de Türkiye’nin F-35 projesinden çıkarılmasının en çok Eskişehir merkezli savunma şirketleri ile alt yüklenicilere kaybettirdiği yönündeki açıklamalarını kamuoyu ile paylaşan Çakırözer’in, 1. Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı, TEİ, Alp Havacılık gibi hava şirketlerinin milyarlarca dolarlık iş kaybı yaşamaması, Eskişehir’deki savunma ve havacılık şirketleri ile bunların alt yüklenicisi sanayi şirketlerinde çalışan Eskişehirlilerin işsiz kalmaması için yaptığı Eylem Planı çağrısı da karşılık bulmamıştı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat