ÇALIŞMA BARIŞINI YOK EDECEK

Gündem 2 Aralık 2021 17:57
Videoyu Aç ÇALIŞMA BARIŞINI YOK EDECEK
A
a

Sadece hekimlere yapılacak olan maaş zammını protesto eden Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, “Sağlık Bakanlığı sağlık sistemini uçurumdan aşağıya yuvarlayacak bir karar alıyor.Sağlık çalışanları arasındaki ayrımı asla kabul etmiyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TEPKİ GÖSTERDİLER
Pratisyen hekim maaşlarına 2 bin 500 TL, diş hekimleri de dahil olmak üzere uzman hekim maaşlarına 5 bin TL ek gösterge zammı öngören düzenleme, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Sağlık Sen üyesi sağlık çalışanları da Yunusemre Devlet Hastanesi önünde toplanarak, söz konusu karara tepki gösterdi. Sağlık çalışanları arasındaki ayrımı kabul etmediklerini belirten Hasan Hüseyin Köksal, tüm sağlık çalışanlarının fedakârca çalıştıklarını, hepsinin maaş iyileştirmesini hak ettiklerini ifade etti.

AYRIMI KABUL ETMİYORUZ
Tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde zam düzenlemesi yapılması gerektiğini söyleyen Köksal, “Sayın Sağlık Bakanı, iyi güzel, hekim arkadaşlarımız alsın, hatta çok daha fazlasını hak ediyorlar, alsınlar. Peki ya geride kalan yüzbinlerce sağlık çalışanı. Onların suçu, günahı ne? Bu ayrımcılıkla sağlık hizmetlerine köstek olduğunuzun farkında mısınız? Sağlık Bakanlığı sağlık sistemini uçurumdan aşağıya yuvarlayacak bir karar alıyor. Hekimlerimizin ücretlerinde iyileştirmelerin yapılması elbette elzemdir. Ancak bu iyileştirmelerden hekimlerin dışındaki Sağlık çalışanlarının faydalanmaması kabul edilecek bir durum değildir. Bu konuda sağlık sistemini bitirecek, çalışma barışını yok edecek her türlü kararın karşısında olduğumuzu, sistemin bütün emekçilerinin mutlu olmasını sağlayacak şekilde çalışanlarımızın yanlarında olacağımızın bilinmesini isteriz. Hakkaniyet çerçevesinde, bu uygulamanın tabip dışı personeli de kapsayacak şekilde düzenlenmeli. Sağlık Bakanlığı tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına deva olmalıdır” şeklinde konuştu. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir