Europen 09 2022 Desktop

CAM SANATINDA MARKA OLMALIYIZ

Gündem 26 Ekim 2022 14:11
Videoyu Aç CAM SANATINDA MARKA OLMALIYIZ
A
a

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü koordinatörlüğünde düzenlenen CAMGERAN 2022 Uluslararası Cam Sempozyumu’na yoğun ilgi gösterildi.

Cam Bölümü Başkanı Prof. Mustafa Ağatekin, gerçekleştirilen bilgi şöleni ile alakalı konuşarak ayrıca Birleşmiş Milletler ’in ilan ettiği Cam Yılı’na da dikkat çekti. Geçen yıl International Year Of Glass’ın resmi web adresine bu sempozyumu gerçekleştirebilmek için bir başvuru yaptıklarını ve sonrasında ise kabul edildiklerini aktaran Ağatekin, “Amacımız cam sanatını, tarihini ve teknolojisini insanlara anlatıp bilgilendirmektir” şeklinde konuştu.

ESKİŞEHİR DİNAMİĞİ
Cam Yılı’nı bilimsel bir biçimde destekleyerek güzel bir organizasyona imza attıklarını dile getiren Prof. Ağatekin, konu ile alakalı olarak sözlerine şu şekilde devam etti: “Eskişehir 2000’li yıllardan itibaren cam ile ilgili Türkiye’de dinamiklerin geliştiği bir kenttir. Cam Sanatları Müzesi, Cam Sanatları Merkezi ve Türkiye’de tek olma özelliğine sahip olan Anadolu Üniversitesi Cam Bölümü ile şehrimiz bu çerçevede bir adım öne çıkıyor.”

TEKNİKLERİ PAYLAŞACAĞIZ
“Sabah 10’da sunumlar başlıyor ve akşam 18.30’a kadar bölüm atölyelerimizde çalıştaylarımızı sürdürüyoruz” diyen Ağatekin, “Perşembe günü üretilen eserlerin sergisini yapacağız ve fakültenin salonlarında bu işleri teşhir edeceğiz. Cam ile ilgili bilimsel gelişmeleri ve bu konunun sanatına özgün teknikleri insanlar ile paylaşacağız. Dolayısı ile camın sanatını, tarihini ve teknolojisini konuştuğumuz bu etkinlikte, insanların cama karşı olan farkındalığını artırmayı hedefliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat