Europen 09 2022 Desktop

ÇARKLARIN YENİDEN DÖNMESİ LAZIM

Gündem 8 Mart 2023 16:53
Videoyu Aç ÇARKLARIN YENİDEN DÖNMESİ LAZIM
A
a

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve beraberindeki heyet Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan eşleştirme sonrasında, “Kardeş OSB” ilan edilen Aksu OSB Başkanı Hikmet Gümüşer’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Yapılan görüşmede yaşanan deprem sonrası OSB'lerdeki son durum ele alınarak, yapılması planlanan çalışmalar istişare edildi. Görüşmede ayrıca Kahramanmaraş iş hayatının eski günlerine dönmesi, çalışanların barınma sorunlarının çözülmesine yönelik yapılabilecek projeler görüşüldü.
Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, geçmiş olsun dileklerini ileterek, dayanışma içerisinde deprem felaketinin üstesinden gelineceğini vurguladı. Eskişehir OSB olarak, her zaman Kahramanmaraş’ın yanında olduklarını ifade eden Başkan Küpeli, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve üst kuruluşumuz OSBÜK tarafından yapılan eşleştirme ile Aksu OSB ile “Kardeş OSB” olduk. Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyaretle hem Aksu OSB ve hem de şehirdeki tüm sanayi kuruluşlarındaki son durumlarla ilgili bilgi almak istedik. Sanayicilerimizin acil ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yapılabilecekleri öğrenebilmek için bu ziyareti çok önemsiyoruz. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası yanı sıra Aksu OSB yönetimi ile birlikte çalışarak, depremin yaralarını sarmaya çalışacağız” dedi.
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu, Kahramanmaraş iş hayatının eskiye dönmesi, çalışanların barınma sorunlarının çözülmesinin acil ihtiyaç olduğunu iletti. Aksu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Gümüşer ise Eskişehir OSB yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Gümüşer, Aksu OSB’de çarkların yeniden güçlü şekilde dönmesi için gayret göstereceklerini vurguladı. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat