CEBİMİZ DELİK DEŞİK OLDU!

Gündem 9 Aralık 2021 13:10
Videoyu Aç CEBİMİZ DELİK DEŞİK OLDU!
A
a

Emekli maaşlarının belirlenirken Türkiye Emekliler Derneği’nin muhatap alınması gerektiğini söyleyen Türkiye Emekliler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Arif Duru, “Zam yağmurlarından kafamızı kaldıramaz olduk. Cebimiz delik deşik oldu” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Emekliler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Arif Duru, emekli maaşları ile ilgili basın açıklaması yaptı. Emekli maaşları belirlenirken Türkiye Emekliler Derneği’nin muhatap alınması gerektiğini belirten Duru, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini ifade etti.

EMEKLİLER GEÇİNEMİYOR
Emekli, dul ve yetim maaşının 1500 lira olduğuna dikkat çeken Duru, “Hangi vicdana sığar 1500 TL ücreti insanlara reva görmek?” diye sordu. Emeklilerin ölüme terk edildiğini söyleyen Duru, “Bu günlerde zam yağmurlarından kafamız, vücudumuz, cebimiz delik deşik oldu. Hayatta kalabilme mücadelesi veriyoruz. TÜİK verileri doğru değildir. Bugün açıklana enflasyonun yüzde 21 olduğunu kimse doğru olarak kabul etmez. Gerçek enflasyon üzerinden değerlendirme yapılmalı ve emekliye mutlak surette iyileştirme zammı yapılmalıdır” diye konuştu.

EN AZ ASGARİ ÜCRET KADAR OLMALI
Emeklilerin ülkenin atıl insanı değil akil insanı olduğunu söyleyen Duru, “Bugünlerde asgari ücret tartışılmaktadır. Her ne olursa olsun insanca yaşayacak seviyede olması dileğimizdir. Buna paralel olarak en düşük emekli aylığı asgari ücret seviyesinde olmalıdır” şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir