Europen 09 2022 Desktop

CEZAEVİNDEKİ KADINLARA EĞİTİM

Gündem 27 Eylül 2022 15:49
Videoyu Aç CEZAEVİNDEKİ KADINLARA EĞİTİM
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Kadın Çalışmaları Müdürlüğü tarafından, Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü kadınlara, “Kadın Sağlığı Eğitim Programı” düzenlendi.

EĞİTİM VERİLECEK
 2008 yılında kurulan ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda önemli çalışmalara imza atan Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, 2014 yılında kurulan Eşitlik Birimi ve 2021 yılında kurulan Aile Danışmanlığı Biriminin bünyesinde olduğu Kadın Çalışmaları Müdürlüğü kadınlarla buluşmaya ve eğitimler düzenlemeye devam ediyor. Gerçekleştirilen ziyaretlerde ücretsiz psikolojik danışmanlık, hukuki danışmanlık, beslenme ve diyet danışmanlığı, eşitlik atölyeleri ve aile danışmanlığı gibi alanlarda sunulan kadın çalışmaları hizmetleri tanıtılıyor. 

ZİYARET ETTİLER
Bu kapsamda Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü kadınlara yönelik eğitimler sonrası Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın ile Büyükşehir Kadın Çalışmaları Müdürlüğü yetkilileri cezaevi yönetimini ziyaret etti. Genel Sekreter Ayşe Ünlüce, kadınlara eğitim verilmesi amacıyla iş birliği yapan yönetime teşekkür ederek, protokol kapsamında talep edilen hizmetlerin cezaevinde yürütüleceğini belirtti. 

GELİŞMELERİNE KATKI
Yapılan eğitim programı hakkında bilgi veren Kadın Çalışmaları Müdürlüğü yetkilileri de, “Eğitim Haziran ayında başladı ve haftada 2 gün olmak üzere Pazartesi-Perşembe günleri gerçekleştirildi. 1 Ağustos 2022 tarihinde ise sertifika töreni düzenlendi. Programa katılan ve bu eğitimi alan 34 kadın katılım belgesi almaya hak kazandı. Ayrıca tören sonunda kadınlara katılım belgesi ile birlikte kişisel hijyen kiti verildi. 13 haftalık eğitimin tüm konuları kadınların katılımı ile tamamlandı. Eğitimlerde temizlik, beslenme, üreme sağlığı, genel sağlık, iletişim, aile planlanması, çocuklar ve ergenlerle doğru iletişim konularında bilgiler aktarıldı” diyerek tüm katılımcılara teşekkür ettiler. HM  
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat