CHP 98 YAŞINDA!

Gündem 9 Eylül 2021 16:27
Videoyu Aç CHP 98 YAŞINDA!
A
a

CHP’nin kuruluşunun 98. Yılı dolayısıyla Vilayet Meydanında çelenk sunma töreni düzenlendi. CHP Örgüt üyelerinin büyük katılım gösterdiği tören Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “İnşallah 100. Yılımızı iktidar partisi olarak kutlayacağız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP DEMEK MUSTAFA KEMAL DEMEK
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde kuruluş heyecanı vardı. Vilayet Meydanında bir araya gelen CHP Örgüt üyeleri partilerinin kuruluşunun 98. Yılını düzenlenen törenle kutladı. İl olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. CHP İl Başkanı Recep Taşel CHP demek Mustafa Kemal Atatürk demektir diyerek, Cumhuriyet Halk Partisi dilekçe ile kurulan bir parti değildir. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi olarak CHP’nin tarihine baktığımızda Türkiye Cumhuriyetinin tarihini de göreceksiniz. 70 yıldır tek başına iktidara gelemeyip hala dimdik ayakta duran ve geleceğe ışık tutan partimizin bu konuda dünyada eşi ve benzeri yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi demek Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Olmak Demektir” dedi.

“DİN İSTİSMARI YAPMASINLAR”
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise, ‘inşallah 100. Yılımızı iktidar partisi olarak kutlayacağız’ mesajı verdi. Büyükerşen, “İki yıl sonra 100. yıla giriyoruz. Dünyada devleti kuran ve 100 yıl boyunca yaşayan bir parti hatırlayamıyorum. İnşallah 100. Yılımızı iktidar partisi olarak kutlayacağız. Bizim Türkiyemiz farklı… Cumhuriyet Halk Partisine dinsiz demişlerdir ama CHP birçok partiden daha dindardır. Dini istismar eden ve halkı bölmeye çalışan herkesi kınıyorum. Türkiye’nin geleceği her şeye rağmen parlaktır” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN DE İKTİDARI ALMAYI HAZIRIZ”
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü de, “CHP bu ülkede sosyal demokrasiyi getiren bir parti. Köklerimiz o kadar güçlü ki bugün de iktidarı almaya hazırız. Bundan sonra 99. ve 100. yılımızı iktidarda kutlayacağız” dedi.

“ZÜBEYDE ANNE İYİ BÖYLE BİR DEVRİMCİ DOĞURMUŞ”
Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Ahmet Ataç CHP’nin kuruluşuna ilişkin yaptığı açıklamada “Zübeyde anne iyi ki böyle bir devrimci doğurmuş” dedi. Ataç, “Cumhuriyet Halk Partisi 98 yıldır yaşıyor hala ayakta. Bugün Türkiye Kurtuluş mücadelesini veriyor. Türkiye fabrika ayarlarına dönecek. 20 yıl önce sistem neyse tekrar ona döneceğiz. Bu sadece Atatürk’ün attığı temeller ile gerçekleşir. İyi ki Zübeyde anne böyle bir devrimci doğurmuş” şeklinde konuştu. SAMET KILIÇ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat