Europen 09 2022 Desktop

CHP ESKİŞEHİR’DE BİRİNCİ PARTİ

Gündem 17 Mart 2023 15:20
Videoyu Aç CHP ESKİŞEHİR’DE BİRİNCİ PARTİ
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt 14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlere ilişkin şehrimizde 7’den 6’ya düşen milletvekilliği sayısını değerlendirdi. Kurt Eskişehir’de birinci parti olarak çıkacaklarını belirterek, “Hedefimiz milletvekilini almak” dedi.

14 Mayıs’ta gerçekleşecek Genel seçimlere 2 aydan az bir zaman kaldı. Türkiye genelinde seçim hareketliliği hız kazanırken, Eskişehir’de de milletvekili aday adayları şekillenmeye başladı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak Eskişehir’de CHP olarak birinci parti olduklarını söyledi.

BİRİNCİ PARTİYİZ
Kurt, "Aday adaylarının başvuru süresi 20’sinde bizim doluyor. Daha başvuracak arkadaşlar var. Yani 20’yi geçebilir. Bunu partililerin özel ilgisi ve hareketliliği seçimi kazanmaya yönelik bir durum olarak değerlendiriyorum. Eskişehir’de gördüğümüz kadarıyla da birinci parti biz çıkacağız. O nedenle milletvekilliği sayımız çoğalır” dedi.

HEDEF 3 VEKİL
Kazım Kurt 7’den 6’ya düşen milletvekili sayısına da değindi, hedeflerinin 3 milletvekili almak olduğunu söyledi. Kurt, Bizim daha önce 7’ye çıktığı zaman 3 milletvekilimiz varken, 2 ‘ye düştü. Şimdi 6’ya düştü, bizim hedefimiz en az 3’ünü almak. Geçen seçimdeki oydan daha fazla oy almayı gerektiriyor. O nedenle daha fazla çalışmamız lazım. Sayıların düşmesinin sebebi; nüfus sayımındaki oylardan kaynaklanıyor. Hem Türkiye genelindeki değişim hem de Eskişehir’de bizlerin uyarılarına rağmen insanların kayıtlarını almamasıdır. Keşke insanlar yaşadıkları yerde, ya da öğrenciler okudukları yerde ikametlerini buraya aldırsalardı sayı daha da çoğalırdı. Bu belediyeleri de zora sokuyor. Milletvekili sayılarımız da azalıyor. Azalınca da sorunlarımızı mecliste dile getirme imkanı azalıyor. Bu işi yaparken de Eskişehir milletvekillerinin birinci ikametlerinin nerede olduğunu da bakmanızı tavsiye ederim”  ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN MEMNUNUZ
Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması ile ilgili de konuşan Kurt, “CHP ‘de oyların artmasına neden olacaktır. Eskişehir’de aynı şekilde,  bunun her partinin üyesinin doğal Cumhurbaşkanı adayı Genel Başkanıdır. Bizim Genel Başkanımız aday olduğuna göre biz memnunuz” şeklinde konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat