Europen 09 2022 Desktop

ÇİN MALI TURBOLARA DİKKAT

Gündem 21 Şubat 2023 14:20
Videoyu Aç ÇİN MALI TURBOLARA DİKKAT
A
a

Turbo ustası Yücel Yaşasın, Çin malı turbo malzemelerin araçlardan bir takım problemlerin oluşmasına sebep olduğunu belirterek, “Çin malı turboların fiyatı hem çok pahalı, hem de kalitesi düşüktür” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çin malzemesi turbo ürünlerinden bahseden Yaşasın, “Çin malı turboların fiyatı hem çok pahalı, hem de kalitesi düşük seviyededir. Bizim prensibimizde orijinal ürünler, orijinal malzemelerle tamir edilmelidir. Çin malı ürünlerinin kanat çapları, mühendislik açısından uygunsuzdur. Bu durum da parçanın tam hava basamamasına sebep olduğu için motora zarar veriyor. Ayrıca Çin malzemesinden üretilen turboların patlama ihtimalleri çok yüksektir” dedi.

SIFIR PARÇA İLE YENİLERİZ
Turbo bakım ve onarımından bahseden Yaşasın, “Öncelikle turbonun sorununu tespit ederiz. Probleme dışarıdan bakarak çözmeye çalışır ve araç sahibine bildirip işlemlere başlarız. Eğer ötme sesi geliyorsa malzemeyi parçalarız ve deforme olup olmadığını inceleriz. Deforme olmadıysa malzemeyi turbo balans makinesine bağlayıp yağ durumunu kontrol ederiz. Duruma göre ürünü sıfır parçalarla yenileriz. Yani içerisindeki burç, sekman, tamir takımı ve kanatlarını elden geçiririz. Aynı zamanda VNT sistemi dediğimiz bir malzeme daha var. Bu da turboyu belirli seviyelerde açar ve kapatır. Çekiş düşüklüğü varsa veskeyt (westegate) durumuna, ötme sesinde ise milin yamukluğuna ve parçalanıp parçalanmadığına bakarız” diyerek sözlerini tamamladı. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat