Europen 09 2022 Desktop

ÇOCUKLAR BEYAZ BASTONA DİKKAT ÇEKTİ

Gündem 18 Ocak 2023 14:12
Videoyu Aç ÇOCUKLAR BEYAZ BASTONA DİKKAT ÇEKTİ
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Birimi ve Çocuk Hakları Birimi, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’na dikkat çekmek amacıyla çok özel bir farkındalık etkinliğine imza attı.

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Birimi ve Çocuk Hakları Birimi görme engellilerle ilgili bir farkındalık etkinliği düzenledi.
Haller Gençlik Merkezi Seminer Salonu’nda düzenlenen etkinlikte çocuklar, Çocuk Hakları Birimi tiyatro eğitmenleri Seyithan Tokkarabudak ve Cansu Ağbal’ın tiyatro çalışmasına konuk oldular. Çalışmada görme engelli bireylerin nasıl eğitim aldığı, beyaz bastonu neden kullandıkları ve görme engellilerin hayatını kolaylaştıran teknolojiler hakkında Engelli Hizmetleri Birimi tarafından çocuklara bilgi verildi. Etkinlikte ayrıca Engelli Hizmetleri Birimi tarafından çocuklara sesli betimleme hakkında detaylı bilgilendirme yapılarak, sesli betimleme olmadan bir film izletildi. Ardından aynı film sesli betimleme ile izletilerek betimlemenin görme engelliler için önemi anlatıldı. Çok özel bir dayanışmanın yaşandığı etkinlikte çocuklar 5 gruba ayrılarak kendilerine verilen resimleri görme engelli arkadaşlarına betimlemeye çalıştılar. Uzman eğitmenler ayrıca çocukların merak ettikleri soruları da yanıtladılar.  HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat