ÇOCUKLAR DOĞA İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Gündem 27 Temmuz 2021 16:04
Videoyu Aç ÇOCUKLAR DOĞA İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
A
a

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

7 FARKLI ATÖLYE BAŞLIYOR
Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda düzenlenecek yeni dönem atölyeleri, farklı yaş grupları ile gerçekleştirilecek. Masal Gecesi atölyesi 6-9 ve 9-12 yaş grubu için pazartesi günleri ve ebeveyn grubu için de çarşamba günleri saat 20.00’de olacak.  Oyun Gecesi Atölyesi ise 9-15 yaş çocuklar için perşembe günleri saat 20.00’de düzenlenecek. Doğa dostu film gösterimlerinin yapılacağı Sinema Gecesi Atölyesi salı günleri saat 20.00’de 7 yaş üzeri katılımcılar ile gerçekleştirilecek. 9 yaş ve üzeri çocuklar kütüphaneden yararlanmak isteyen çocuklar için düzenlenen Kitap Günü Atölyesi de hafta içi her gün 17.00-20.00 saatleri arasında düzenlenecek.

Oyunlarla Geri Dönüşüm Atölyesi (6-12 yaş) , Kompost Atölyesi (9-12 yaş) ve Sürdürülebilir Ekolojik Şehir Tasarımı Atölyesi (6-12 yaş) ise hafta içi her gün mesai saatleri içinde gerçekleştirilecek. Kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler hakkında detaylı bilgi ve kayıt için 0 (222) 211 40 00 / 3081-3085 numaralı telefonlardan, Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkililerine ulaşılabiliyor. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat