Europen 09 2022 Desktop

ÇOCUKLARA OYUNCAK YARDIMI

Gündem 15 Şubat 2023 16:17
Videoyu Aç ÇOCUKLARA OYUNCAK YARDIMI
A
a

Anadolu Üniversitesi iki büyük depremle sarsılan Kahramanmaraş ve çevre illerdeki vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla başlattığı yardım seferberliğini sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Depremin hemen ardından kurulan yardım masasının yanı sıra Anadolu Üniversitesinin farklı birimleri de depremden dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza yardımda bulunuyor.
 
Bu kapsamda Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü, depremden en çok etkilenen kesimlerin başında gelen 0-8 yaş arasındaki çocuklar için akademik ve idari personelinin katılımıyla bir oyuncak ve etkinlik materyali kampanyası başlattı. Enstitü Müdürü Prof. Dr. İbrahim Halil Diken, bir nebze de olsa çocuklara moral sağlanması amacıyla bu kampanyayı başlattıklarını belirterek toplanan 150 paketi Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim ettiklerini ifade etti. Anadolu Üniversitesi, Öğrenci Merkezi fuaye alanında oluşturulan yardım masası aracılığıyla hafta içi her gün saat 08.30 ila 20.00 saatleri arasında toplanan çeşitli yardım malzemeleri deprem bölgesine göndermeye devam ediyor. Yardım malzemeleri hakkında öncelikli ihtiyaç listesi için anadolu.edu.tr adresi ziyaret edilebilir. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat