Europen 09 2022 Desktop

ÇOCUKLARI İÇİN MÜCADELE

Gündem 2 Aralık 2022 14:34
Videoyu Aç ÇOCUKLARI İÇİN MÜCADELE
A
a

Eskişehir’de 18 yıldır müzisyenlik yaparak çocuklarının okul masrafını çıkartmaya uğraşan sokak sanatçısı Ahmet Azeskin, çocukluğundan itibaren çevresindekilerden ve akrabalarından öğrendiği müzik enstrümanlarını çalmaya devam ediyor.

Keman başta olmak üzere darbuka ve zaman zaman da ud çaldığını anlatan 64 yaşındaki emektar müzisyen Azeskin, şeker hastalığı yüzünden sağ gözünün hiç görmediğini ve sol gözünün ise sadece yüzde 10 görebildiğini dile getirdi. Devletten aldığı izin kâğıdı ile kentin çeşitli yerlerinde sanatını icra edebildiğini aktaran Azeskin, “Önümüz kış mevsimi ve zor günler bizi bekliyor” dedi.

OKUL MASRAFINI KARŞILAYABİLMEK
Fiziksel rahatsızlığı yüzünden gece vakti çalışamadığını dile getiren Azeskin, “Sabahları 10 gibi Porsuk Çayı’nın kenarındaki yerimize geliyorum ve akşam en geç 17’ye kadar insanlara müzik ziyafeti verebiliyorum. Tek gayem çocuklarımın okul masraflarını karşılayabilmektir. Biz senelerdir diğer sanatçı dostlarımız ile birlikte genellikle burada sanatımızı icra ediyoruz ve eskiden beri kurulu bir düzenimiz var. Bunun haricinde illa ki sokakta çalışmanın belli başlı zorlukları elbette oluyor. Özellikle yağmurlu havalarda çok zorlanıyoruz ve hatta çalışamayacak noktaya geliyoruz. Önümüz kış mevsimi ve bizi zorlu günler bekliyor. İsteriz ki yine Porsuk Çayı çevresinde üzeri kapalı bir bölgemiz olsun” dedi. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat