Europen 09 2022 Desktop

Çok daha güzel şeyler olacak

Spor 26 Şubat 2023 19:15
Videoyu Aç Çok daha güzel şeyler olacak
A
a

Erkan Koca Başkanlığındaki Eskişehirspor yönetimi basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Tesislerde yapılan kahvaltı sonrası Başkan Koca, “Yaz döneminde çok daha güzel şeyler olacak. Projeler var. Hem toplum yararına hem de Eskişehirspor yararına” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çok büyük bir camia
Başkan Erkan Koca, kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “İlk hedefimiz bu sezon ligde kalmak. Yazın çok çalışıp kurduğumuz kadroyu elde tutup önümüzdeki sezona iddialı bir şekilde başlamak istiyoruz. Yönetim kurulu olarak hedefimiz bu şekilde. Önümüzdeki sezon için kadroyu elde tutmak adına 15-20 Milyon TL’ye ihtiyaç olacak. Süslü laflar sarf etmek istemiyoruz ama artık öldük bittik, kapanacak, bu son maçımız gibi söylemlere de son vermek istiyoruz. Çünkü Eskişehirspor çok büyük bir camia. TFF’ye gittiğimde Eskişehirspor’un büyüklüğünü bir kez daha gördük.”
 
Transfer için görüşmeler yapılıyor
“Sol kanat ve forvet almak istiyoruz. Bunun için de Mevlüt Çelik ve Melih Ağa konusunu çözmemiz gerekiyor. Bu konu ile ilgili görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Forvet Abuzer Gaffar Toplu ve kanat Ali Aydemir ile görüşüyoruz. Ancak dediğimiz gibi önce Mevlüt Çelik ve Melih Ağa konusunu çözmemiz lazım.”
 
Hiçbir ismi kaybetmek istemiyoruz
“Biz yönetim kurulu olarak aldığımız karar neticesinden hiçbir futbolcuyu takımdan göndermek istemiyoruz. Çünkü fikstür sıkışacak. Sakatlıklar olabilir. Kampta bir hazırlık maçı yaptık 3 sakat verdik. Mevcut kadrodan hiçbir ismi kaybetmek istemiyoruz. Ayrı bir program düşünülüyor.”
 
İyi bir sınav oldu
“Kepez çok iyi bir takım. İyi bir sınav oldu. Bizim takımımızın oturması gerekiyor. Takım biraz daha oturup ritmini bulacaktır. Onur Arı’nın performansı arttı. Transferlerin Onur’un performansına katkı sunacağı bir gerçek. Sezon sonuna kadar daha fazla gol atacaktır.”
 
İmar konusu kurtuluş olur
“Nebi Hatipoğlu başkanımızın gündeme getirdiği imar konusu gerçekleşirse Eskişehirspor’un kurtuluşu olur. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’den randevu istedik. Böyle bir projeyi kendisine sunacağız.”
 
2 halı saha olacak
“Tesis projesi hızla ilerliyor. İki katlı bir bina olacak. Yazın sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor. Ayrıca şu günlerde tesislerdeki sentetik sahanın zemini de değişiyor. Projede 2 halı saha olacak. Normal bir futbol sahası alana sığmadığı için 2 halı saha planlandı.”
 
Bilet fiyatları değişti
“Bilet fiyatlarına zam yapıldı. Kale arkası 25, maraton 50, VİP 100 TL oldu. (15, 25 ve 50 TL’ydi) 6 maçlık kombine çıkacak. Bu bizim için çok önemli. Kombine de kale arkası 100 TL, Maraton 200 TL, VİP 500 TL’den satılacak.”
 
Vali bey bize pozitif bakıyor
“Vali Erol Ayyıldız Bey’in yönetimimize bakış açısı çok iyi. Gençleri çok seviyor. Biz de genç olduğumuzdan dolayı bize pozitif bakıyor. Fikirleri var Eskişehirspor ile alakalı. Yaz döneminde çok daha güzel şeyler olacak. Projeler var. Hem toplum yararına hem de Eskişehirspor yararına.”
 
Valilik ve bakanlıkla görüşeceğiz
“Tesislerimizin yanındaki alana futbol sahası yapma adına projemiz olacak. Çevre yoluna doğru olan alanda. Eskişehir’de amatör kulüplerimizin saha sıkıntısı var. Bunu da çözmemiz gerekiyor. Valilikle ve bakanlıkla görüşeceğiz.”
 
Formalar martın sonunda
“Mart ayının sonuna doğru koleksiyon formalarımız çıkacak. 2 bin adet. Bin 500 TL’den satışa sunulacak. Formaları daha kısa sürede çıkarabilmek için uğraşıyoruz. Forma sayısı 2 bin adet ile sınırlı kalacak. 2 bin adet satılsa kulübümüz 3 Milyon TL para kazanır.”
 
Bize destek oldular
“Destek veren herkese teşekkür ederiz. Eski başkanlarımız, yöneticilerimiz de destek oldu. Belediyelerimizden personel desteği var. Altyapımıza destek oluyorlar. Yemek desteği veriyorlar. Sağ olsunlar.”
 
Okul maçlarına kadar izleyeceğiz
“Eski başkanlarımız ve yöneticilerimizle bir araya gelmeyi planlıyoruz. Şehrimizdeki amatör spor kulüpleri başkanları ve yöneticileriyle bir araya gelmek istiyoruz. Eskişehirspor’a gurbetten çok oyuncu getirmeyeceğiz. Daha çok Eskişehirli olsun istiyoruz. Scout ekibi oluşturulacak. İdari Direktörümüz Özgür Gedik o işe de bakacak. Okul maçlarına kadar izleyeceğiz. Başta kendi şehrimizin çocuklarına şans vereceğiz. Amatör spor kulüpleriyle barışmamız gerekiyor.”


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat