CUMHUR İTTİFAKI YEREL ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR

Gündem 20 Ağustos 2021 15:15
Videoyu Aç CUMHUR İTTİFAKI YEREL ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR
A
a

AK Parti Eskişehir Dış İlçelerden Sorumlu Vekil Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçelere yapılacak olan asfalt yatırımına yönelik müjdeyi açıkladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Milletvekili Günay, “Bakanlığımız tarafından desteklenen bu proje için hibe başvurumuz onaylandı ve protokoller imzalandı” dedi.

BAKANLIK ONAYLADI
Prof. Dr. Günay, ‘’Sürdürülebilir kırsal kalkınma hedefiyle yaptığımız çalışmaların sonuçlarını almaya devam ediyoruz. İlçe ziyaretlerimizde vatandaşlarımız en çok yolların bozuk olduğundan şikayet ediyor. Yerel çözümler üretmek adına Çifteler Belediye Başkanımız Kadir Bıyık’ın tarafıma ilettiği ilçemizdeki üretim projesini hayata geçirmek üzere Enerji  Bakanımız Fatih Dönmez’e projeyi anlatmıştık. Bu proje ile Çifteler belediyesinin asfalt üretim tesislerinde üretim yapılması, ihtiyacı olan ilçelerimizin merkez ve köylerinin yollarının yapılması hedefleniyor. Bakanlığımız tarafından desteklenen bu proje için hibe başvurumuz onaylandı ve protokoller imzalandı” şeklinde açıklamada bulundu.

3.5 MİLYON TL’LİK HİBE
Protokole ilişkin detayları da paylaşan Prof. Dr. Günay, ‘’Beylikova 100 ton Bitüm, Günyüzü 100 ton Bitüm, Çifteler 150 ton Bitüm, Sarıcakaya 100 ton Bitüm, Sivrihisar 150 ton Bitüm ve  İnönü 100 ton Bitüm malzeme verildi. ilçelere verilen malzemenin yaklaşık değeri 3 milyon 500 bin TL. Bu daha başlangıç, aşama aşama ihtiyaç kapsamında Bakanlığımızın malzeme desteği ile yol yapım projemize devam edeceğiz” dedi.

ÇALIŞMALAR SÜRECEK
Yapılacak çalışmayla, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki alanlardaki eksiklerin giderilmesinin amaçladığının altını çizen Prof. Dr. Günay, ‘’Çifteler Belediyesine ait asfaltı plenti ve diğer ekipmanlar olduğu için alınan malzemeleri ilçelere uygulayacak olması ise Cumhur İttifakının birlik ve yardımlaşma içinde ilçelerimize hizmet götürüyor olmasının en büyük örneğidir. İlçelerimiz ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın mağdur edilmesine izin veremeyiz. O nedenle konuya çözüm odaklı yaklaşarak bu projeyi hayata geçirdik. Enerji Bakanımız Sayın Dönmez’e ve ekibine verdiği destek, Belediye Başkanımız Sayın Bıyık’a üretimi odak alan yaklaşımı ve özverisi için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat