DAK’TAN TATBİKAT

Gündem 23 Aralık 2021 15:11
Videoyu Aç DAK’TAN TATBİKAT
A
a

Eskişehirli DORLİON Arama Kurtarma (DAK) ekibi, Tekirdağ’da düzenlenen KAMU-STK 2021 tatbikatına katılarak deneyim ve tecrübelerini arttırdı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Afet Müdahale Planına (TAMP) göre, afet ve acil durumlarda faaliyet göstermek üzere arama kurtarma alanında akredite edilmiş kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 17-19 Aralık tarihlerinde Kamu-STK 2021 tatbikatı yapıldı. Tekirdağ’da yapılan ve akredite 13 ekibin katıldığı tatbikat, 3 gün sürdü.

EKİP ESKİŞEHİR'E DÖNDÜ
Eskişehir'in ilk, Türkiye’nin 10’uncu akredite ekibi olan DORLİON Arama Kurtarma (DAK) ekibi de arama kurtarma çalışmalarıyla sınırlı olmak üzere yapılan tatbikatta 27 kişilik personeli ile yerini aldı. Tatbikatın başından sonuna kadar koordinasyon merkezi tarafından verilen görevleri başarıyla ve uyum içerisinde yerine getiren ekip, deneyim ve tecrübelerini arttırmış olarak Eskişehir'e döndü.

GURUR DUYUYORUZ
DAK tarafından yapılan açıklamada, ekibin yerelde gerçekleşmesi muhtemel afet ve acil durumlarda görev almak için kurulduğu, akredite olduğu günden beri ulusal alanda gerek koordinasyon toplantılarına, gerekse tatbikatlara katılım yaparak Eskişehir’i temsil etmeye başladığı belirtildi. Açıklamanın devamında, “Şehrimizi temsil etmenin haklı gururunu yaşayarak, bir kat daha artan sorumluluğun bilinci üzerimizde, hazır olmaya devam edeceğiz. Bu temsil etme ve hazır olma durumunun sürdürülebilir olması için de teknik ekipman ve malzemeler konusunda eksik ve ihtiyaçlarımız mevcuttur, bu konuda da şehrimiz ileri gelenlerinden destek bekliyoruz” ifadelerine yer verildi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir