Europen 09 2022 Desktop

DAYANIŞMA KANIMIZDA VAR

Gündem 23 Şubat 2023 16:29
Videoyu Aç DAYANIŞMA KANIMIZDA VAR
A
a

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası Eskişehir Anadolu Şubesi Başkanı Ali Özçelik, deprem felaketinin ardından Yunanistan Mücadeleci İşçiler Cephesi (PAME) tarafından ‘Dayanışma bizim kanımızda var’ sloganıyla toplanan 5 tır dolusu ihtiyaç malzemesini bizzat bölgeye teslim ettiklerini ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
GERÇEKTEN AİLE GİBİYİZ
Yardım tırlarında çocuk bezi, ıslak mendil, sağlık ürünleri, temizlik ürünleri, battaniye, giysi, kuru gıda gibi birçok ihtiyaç malzemesinin bulunduğunu ifade eden Özçelik, “Yunanistan’da PAME ile birlikte bir yardım organizasyonu tesis etmiş olduk. Yunanistan’ın tüm bölgelerinden toplanan, Yunan işçilerinin, halkının, çocuklarının tesis ettiği maddi ve manevi yardımları sendika olarak İpsala’dan teslim aldık. Onlar da yaklaşık 70-80 kişilik bir ekiple gelmişti. Tırları imece usulü aktardık. Gerçekten çok duygusal anlar da yaşandı. Yunan komşularımızın çocukları resimler çizmişler. Dayanışma duygularını içeren resimler vardı. Halklar arasında hiçbir problem yok. Biz gerçekten bir aile, komşu gibiyiz. Bu dayanışmayı her zaman her yerde devam ettireceğiz. ‘Dayanışma bizim kanımızda var’ diye bir slogan geliştirmişlerdi. O beni çok etkiledi” dedi.

BARINMA SORUNU SÜRÜYOR
Yardımları Hatay, İskenderun, Samandağ, Malatya ve Kahramanmaraş’a bizzat ulaştırdıklarını söyleyen Özçelik, “Maalesef orada içler acısı bir durum var. Hâlâ yaralar sarılabilmiş değil. Çadır, gıda ve hijyen eksiği var. Çadırı ilk sıraya koyabiliriz. Barınma sorunu çok büyük bir sorun” diyerek halkın ve belediyelerin çok ciddi yardımları olduğunu ancak bu yardımların yeterli olmadığının altını çizdi.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat