Europen 09 2022 Desktop

DAYANIŞMA ÖRNEĞİ SERGİLİYORSUNUZ

Gündem 6 Mart 2023 15:08
Videoyu Aç DAYANIŞMA ÖRNEĞİ SERGİLİYORSUNUZ
A
a

Eskişehir Karadenizliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cevdet Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Salih Kılıç, Kerem Çakıroğlu, Hakan Sarıcaoğlu ve Gökhan Koçal ile birlikte Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Başkan Kılıç, Eskişehir’de yaklaşık 60 bin Karadenizlinin yaşadığını  ifade ederek, şehirde yaşayan tüm Karadenizlileri en iyi şekilde temsil etmek için faaliyetlerde bulunduklarını belirtti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un aslen Kırımlı olmasından dolayı hemşehrileri olarak gördüklerini ifade eden Başkan Kılıç, Odunpazarı Belediyesi ile daha fazla iş birliği içinde olmak istediklerini ifade etti.

KIRIM TÜRKÜ OLARAK KARADENİZLİYİM
Eskişehir Karadenizliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cevdet Kılıç ve Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, “Sayın Başkanın dediği gibi Bir Kırım Türk’ü olarak ben de bir Karadenizliyim” ifadelerinde bulundu. Odunpazarı Belediyesi'nin hemşehri derneklerine her zaman önem verdiğini söyleyen Başkan Kurt, hemşehri derneklerinin kültürün yeni nesillere aktarılarak unutulmasını engellediğini kaydetti.  Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi olarak hemşehri derneklerine destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat