DEMİRYOLCULAR YÖNETMELİ

Gündem 25 Mart 2021 16:31
Videoyu Aç DEMİRYOLCULAR YÖNETMELİ
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, 2019 yerel seçimlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybeden AKP’nin belediyede işsiz kalan yöneticilerinin TCDD ve bağlı kuruluşlarına üst düzey yönetici ve yönetici yardımcısı pozisyonunda atamalarının yapıldığını açıkladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TCDD’deki siyasi atamalarla yetinilmediğini söyleyen Çakırözer, siyasi atamaların ardından, Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile daire başkanı kadrosu ihdas edilmeden Yönetim Kurulu kararı ile Daire Başkanlıkları kurulduğunu duyurdu. 
İBB’nin AKP’den CHP’ye geçmesinin ardından yönetici pozisyonundaki isimlerin TCDD’de ve bağlı kuruluşlardaki farklı müdürlüklere yönetici olarak atandığını söyleyen Çakırözer, “2021 yılının daha ilk günlerinde siyasi kadrolaşma ve liyakatsiz atama demiryollarında bir kez daha yüzünü gösterdi. AKP döneminde İBB’de görev yapan isimlerin TCDD’ye atamaları yapılarak demiryolları AKP’lilerin arka bahçesi haline getirildi” dedi.   Yapılan siyasi atamalar ile kanuna aykırı daire başkanlıklarına tepki gösteren CHP’li Çakırözer, “Bu yapılanların kamu hukukunda örneği yok. Böyle hukuksuzluk olmaz. Tüm bu liyakatsiz, hukuksuz atamalar koskoca TCDD kurumunu bitirmektedir” dedi.  Yapılan atamalarla TCDD’nin işin ehli olmayan insanlara teslim edildiğini söyleyen Çakırözer, “Bu durum sadece TCDD’de değil, tüm kamu kurumları için geçerli. İşin ehli olmayan, kurum kültürüne yabancı, demiryollarını bilmeyen kişilere kurum yönetimi vermek, demiryollarına geri dönüşü mümkün olmayacak zararlar verdi ve vermeye devam edecek. Demiryolunu demiryolcular yönetmeli” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat