Europen 09 2022 Desktop

DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ...

Gündem 30 Ekim 2022 15:29
Videoyu Aç DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ...
A
a

CHP Eskişehir İl Örgütü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Vilayet Meydanı’na bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Vilayet Meydanı’nda düzenlenen törene Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, CHP İl Başkanı Recep Taşel ve çok sayıda parti üyesi katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

MİLLETİN İRADESİ
Törende konuşan Taşel, “Önümüzdeki seçimde millet iradesi tecelli edecek, Cumhuriyet’in 100'üncü yaşı, gerçek vatanseverlerin, gerçek demokratların iktidarında kutlanacaktır. İşte o büyük gün geldiğinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetleri aşmak üzere, Cumhuriyet demokrasi ile taçlanmış olacaktır” diye konuştu.

SONUNA KADAR YAŞATACAĞIZ
“Sonuna kadar cumhuriyetimizi yaşatacağız” diyen Çakırözer, “İnanıyorum ki bir dahaki yüzyılda cumhuriyetimizde yaşayacak olan evlatlarımız daha demokratik bir Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayacaklar” dedi.

CUMHURİYET FAZİLET DEMEK
Cumhuriyeti büyük bir coşkuyla kutladıklarını ifade eden Başkan Kurt, “Cumhuriyet fazilet demek, cumhuriyet bilim demek, cumhuriyet ilim demek, cumhuriyet kültür demek, sanat demek. Bunun tersine söylenen her şey ilkellik, gericilik ve yobazlık işaretidir. Bunları protesto ediyoruz ve cumhuriyeti büyük bir coşkuyla kutluyoruz” şeklinde konuştu.

SEÇİMLERDE DERS VERECEĞİZ
Süllü ise, “Her şeyimizi borçlu olduğumuz cumhuriyeti sonsuza dek yaşatma kararlığı içindeyiz. Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.  HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat