Europen 09 2022 Desktop

DEMOKRASİYİ KONUŞTULAR...

Gündem 23 Ekim 2022 15:36
Videoyu Aç DEMOKRASİYİ KONUŞTULAR...
A
a

Adaletin Hukuku ve Parlamenter Demokrasi İdeali Platformu (AHPADİ) tarafından “Demokrasi için demokrat yurttaş gerek” adlı söyleşi gerçekleştirildi.

Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da  düzenlenen söyleşiye Doç. Dr. Serhan Yücel, CHP İl Başkanı Recep Taşel, Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Hüseyin Özcan ve Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Levent Baştürk’ün konuşmacı olarak katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan söyleşiye, DP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Serhan Yücel, Gelecek Partisi İl Başkanı Mahir Sayın, DP Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Kezban Koç, Yenilik Partisi İl Başkanı Serkan Ortatepe, çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri de dinleyici olarak katıldı.

DEMOKRASİ YETERİNCE ÇALIŞMIYOR
Söyleşiden önce kısa bir konuşma yapan AHPADİ Sözcüsü Mehmet Ektaş, Eskişehir’de demokrat yurttaş konusunu gündeme getirip farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek, “Ülkemizde kalkınmanın ve ekonominin içinde yaşadığımız sorunların en önemli nedeni aslında demokrasimizin tüm kurum ve kuruluşlarınca yeterince çalışmaması, işlevlik kazanmamasıdır. Bugünkü toplantıda demokrat yurttaş kimdir, nasıl olmalıdır, sosyal demokratlık, muhafazakar demokratlık, liberal demokratlık gibi kavramlar demokrat vatandaşlığı sınırlayan kavramlar mıdır yoksa genişleten kavramlar mıdır, farklı düşüncelere sahip demokrat yurttaşları birbirine yaklaştıran kavramlar mıdır yoksa uzaklaştıran kavramlar mıdır onlarla ilgili bir söyleşi yapmayı ve düşünce fırtınası yapmayı planladık” dedi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat