Europen 09 2022 Desktop

DEPREM FAALİYET RAPORU HAZIRLADI

Gündem 21 Şubat 2023 15:10
Videoyu Aç DEPREM FAALİYET RAPORU HAZIRLADI
A
a

Anadolu Üniversitesi, iki büyük depremle sarsılan Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ve Adana’daki vatandaşlara ve öğrencilerine yönelik yürüttüğü çalışmaların raporunu hazırladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Rapora göre depremin ilk gününden itibaren Eskişehir Valiliği koordinasyonunda Üniversite içerisinde oluşturulan yardım masası ile depremden etkilenen bölgelere personel, öğrenci, vatandaş ve Üniversitenin yardımlarının ulaştırıldığı; bu kapsamda toplam 112 kalemden oluşan 6 kamyon, 2 kamyonet ve 1 minibüs yardım malzemesinin bölgeye gönderildiği ifade edildi.

SEFERBERLİK BAŞLATTIK
Rapora ilişkin bir değerlendirmede bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal şunları ifade etti; “Ülkemiz maalesef yüzyılın en büyük afetini yaşadı. Öncelikle depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabrılar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Devletimizin tüm kurumları gibi Anadolu Üniversitesi olarak biz de depremin ilk gününden itibaren yaraları sarmak için harekete geçtik. Personelimiz, öğrencilerimiz, vatandaşlarımız ve Üniversitemiz tüm imkanları ile deprem bölgesine yardım seferberliği başlattı. Deprem bölgesindeki öğrencilerimize doğrudan ulaştık. Hem öğrencilerimizin hem de vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için Valiliğimiz ve ilgili illerin Valilikleri koordinasyonunda sahada ekiplerimiz gece gündüz demeden özveri ile görev yaptı hala da yapıyor. Yürütülen çalışmalar kurumsal hafızamızda canlı olarak kalmalı.  Pandemi döneminde olduğu gibi Üniversite olarak acil durumlara ilişkin eylem planımızı sahada yürüttüğümüz faaliyetlerimiz doğrultusunda güncellemek için bir rapor haline getirdik. Bu afet özelinde edindiğimiz tecrübeleri gelecek nesillere aktarmamız gerekiyor. Bu vesileyle depremin ilk gününden itibaren gece gündüz özveri ile çalışan tüm personelimize teşekkür ediyor, milletimize tekrar baş sağlığı diliyorum.”

YARDIMLAR DEVAM EDİYOR
Yardım masasının bağış toplama çalışmaları Anadolu Üniversitesi personeli ve öğrencilerinin özverili çalışmalarıyla devam ediyor. Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi fuaye alanında oluşturulan yardım masası aracılığıyla hafta içi her gün saat 08.30- 20.00 saatleri arasında toplanan öncelikli ihtiyaç olan yardım malzemeleri Eskişehir Valiliği koordinasyonunda deprem bölgesine gönderilmeye devam edecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat