Europen 09 2022 Desktop

DEPREMZEDE AİLELER İÇİN SEFERBER OLDU

Gündem 21 Şubat 2023 16:25
Videoyu Aç DEPREMZEDE AİLELER İÇİN SEFERBER OLDU
A
a

İstiklal Mahallesi Muhtarı Hüseyin Alparslan, mahalleye taşınan 30 depremzede aile için seferber olduklarını ifade ederek ailelerin öncelikli ihtiyaçlarının ilaç, bebek eşyası, bebek maması ve iç çamaşırı olduğunu söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
70 BİN LİRALIK İLAÇ TOPLADIK
Depremzedelerin mahalleye geleceğini öğrendikleri andan itibaren hazırlıklara başladıklarını ifade eden Alparslan, toplanan yeni ve ikinci el eşyaları depremzedelere ulaştırılmak üzere Devlet Malzeme Ofisi’ndeki depoya teslim ettiklerini söyledi. Sosyal medyadan yaptığı ilaç toplama çağrısına mahalle sakinlerinin yoğun katılım gösterdiğini belirten Alparslan, “Bir de baktık gibi yağmur gibi geliyor. Herkesin evinde çok fazla kullanmadığı ilaçlar var. Bu ilaçların fiyatlarına baktığımızda en ucuzunun 150-200 lira olduğu hatta 300 lira olduğunu gördük. Ortalaması bu. İki gün içerisinde 70 bin liralık ilaç topladık. Giyilmiş kıyafetten daha fazla evlerimizde kullanmadığımız ilaçlarımız varmış. Mahallemizdeki aile hekimi ve eczacı ile birlikte son kullanma tarihlerine bakarak sıraladık. Paketledik ve Eczacı Odası’na teslim ettik” dedi.

DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ
Mahalledeki 30 depremzede ailenin fiş karşılığında her gün fırınlardan ekmeklerini aldığını söyleyen Muhtar Alparslan, “Birinci öncelikli ilaca, çocuk eşyasına, çocuk mamasına ve iç çamaşırına ihtiyacımız var. Depremzedelerin ekmek ve erzak ihtiyacı vardı. Onlar yavaş yavaş düzene girmeye başladı” şeklinde konuştu. Alparslan ayrıca Eskişehir’deki diğer mahallelerdeki muhtarlarla sürekli irtibat halinde olduklarını ve dayanışma içinde diğer depremzedelere de birlikte yardım ettiklerini ifade etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat