Europen 09 2022 Desktop

DEPREMZEDELER AÇIKTA KALMAYACAK

Gündem 13 Şubat 2023 17:26
Videoyu Aç DEPREMZEDELER AÇIKTA KALMAYACAK
A
a

Eskişehir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik, Eskişehir’e gelen depremzedelerin barınma ihtiyacına yönelik konuştu. Kendilerini arayan depremzedelerin ve ev sahiplerinin olduğunu söyleyen Çelik, evini 3-6 ay ve 1 yıl gibi süreler için depremzedelere ücretsiz vermek isteyen insanların olduğunu ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
“EVİNİ ÜCRETSİZ VERMEK İSTEYENLER VAR”
“Ülke olarak çok büyük felaketle karşı karşıyayız” diyen Çelik, “Bize gelen, arayan, meslektaşlarımızı arayan valilikleri arayan çok ayıda depremzede var. Yaklaşık 30 bin civarında şehrimize depremzede geldiği söyleniyor. Bunlara nasıl yardımcı oluyoruz. Öncelikle üyelerimiz olarak depremzede valiliklerden aldıkları herhangi bir depremzede olduklarına dair bir evrak olup olmadığını sorguluyoruz. Bize arayan vatandaşlarımız var. Ücretsiz ev vermek isteyen vatandaşlarımız var. Meslektaşlarımız var. Bunları buluşturmaya çalışıyoruz. Ev eşyası vermek isteyen vatandaşlarımız var, meslektaşlarımız var. Elimizden gelen bütün imkanları sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“KOORDİNASYONU YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Çelik, “Şu anda ücretli vermek isteyen kimse çıkmadı ama genelde vatandaşlarımız 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık gibi yurt dışlında yaşayan vatandaşlarımız da bunun içinde olmak üzere. Hiç ücret almadan, meslektaşlarımız da hiçbir komisyon almadan şu anda yardım etmek isteyen meslektaşlarımız ve vatandaşlarımız var. Bunları onlarla buluşturmaya çalışıyoruz. Belli bir dönem kira almak istemeyen vatandaşlarımız var. Şu anda o koordinasyonu yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

YURTLARA DA YERLEŞİYORLAR
“Eskişehir’de bulunan konut sayısının depremzedelerin ihtiyacını karşılayacak mı?” sorusunu da yanıtlayan Çelik, “Envanter elimizde yok ama devletimiz yurtlara da yerleştiriyor. Herhalde depremzedeler açıkta kalmayacak diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat