Europen 09 2022 Desktop

DEPREMZEDELER YARDIM PARALARINI BEKLİYOR

Gündem 5 Mart 2023 15:11
Videoyu Aç DEPREMZEDELER YARDIM PARALARINI BEKLİYOR
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer’in Eskişehir’de ziyaret ettiği depremzedeler 10 bin liralık Hane Başına Destek Ödemelerini alamamaktan şikayetçi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Evi yıkılan, ağır hasarlı raporu olan birçok depremzede Kaymakamlıklara, AFAD’a giderek yaşadığı mağduriyetlere çözüm ararken, evleri için hasar tespiti yapılmayan depremzedeler de yardımların hesaplarına yatırılmasını bekliyor. 

HANGİ GEREKÇEYLE ÖDENMİYOR?
CHP’li Çakırözer, depremzede yurttaşların yaşadığı mağduriyetleri Meclis gündemine taşıyarak, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi. Çakırözer’in Oktay’ın yanıtlaması talebiyle sorduğu sorular şöyle: “10 bin liralık Hane Başına Destek Ödemelerinden yararlanan depremzede yurttaşlarımızın sayısı nedir? Bu yardımların kaç vatandaşımıza verilmesi planlanmaktadır? 10 bin liralık deprem yardımlarının dağıtılmasında herhangi bir koşul/şart var mıdır? Evi için ‘ağır hasarlı’ raporu verildiği halde depremzedelerin bu yardımlara ulaşamamasının gerekçesi nedir? Hasar tespiti yapılmayan depremzedelere 10 bin lira deprem yardımı verilmemekte midir? Evi yıkılan, ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya olan depremzedelere ihtiyaç duydukları andan itibaren bu yardımları sağlamayan sorumlular kim ya da kimlerdir?” HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat