DERNEĞİMİZİN KAPILARI AÇIK

Gündem 13 Aralık 2021 16:48
Videoyu Aç DERNEĞİMİZİN KAPILARI AÇIK
A
a

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Doç. Dr. Erhan Akdemir, Eskişehir Avrupa Birliği Derneği hakkında konuştu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Akdemir, derneğin, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerinde temel sorun olan bilgi eksikliklerini ortadan kaldırmaya çalışacak projeler üretmek ve bunları Türkiye ve AB kamuoyları ile paylaşmanın yanı sıra hem Türkiye hem de Avrupa’da yaymak için çeşitli faaliyetler düzenlediğini anlattı. Faaliyetlerin başında gençlere yönelik düzenlenen Avrupa Birliği simülasyonlarının yer aldığını söyleyen Doç. Dr. Akdemir, “Simülasyon, katılımcıların delege olarak AB karar alma mekanizmalarını deneyimledikleri bir eğitimdir. Bu kapsamda AB simülasyon çalışmasının amacı, katılımcıların diplomasi, uluslararası ilişkiler ve AB hakkında bilgi edinebilmelerini sağlamaktadır. Söz konusu AB simülasyon çalışması eleştirel düşünme, takım çalışması ve liderlik yeteneklerine ek olarak araştırma, konuşma, dinleme, tartışma ve yazma becerilerini de öğretir. Özet olarak, simülasyon çalışması; katılımcıların AB’nin yapısını, karar alma mekanizmalarını fark etmelerini amaçlamaktadır” dedi.

BİLGİ VERDİ
Eskişehir kamuoyunun, AB konusundaki farkındalığını ve bilinç düzeyini yükseltici yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası ortaklarıyla gerçekleştirildiği konferanslardan bahseden Akdemir, derneğin kapılarının, bu tür çalışmalara ilgi duyan herkese karşı açık olacağını ifade etti. Anadolu Üniversitesi’nde çalışmalarını yürüten Doç. Dr. Erhan Akdemir, “Derneğimizde, Eskişehir’de görev yapan öğretim üyesi hocalarımızdan lisans düzeyine, gazetecisinden yöneticisine kadar çeşitli meslek dallarında bulunan arkadaşlarımız bulunmaktadır. Çalışmalarımızı, Eskişehir kamuoyuna hem sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla hem de yerel basın destekleriyle duyurmaya çalışıyoruz. Biz, Avrupa Birliği ve Türkiye arasında karşılıklı anlayış, iletişim ve bilgilendirmeyi amaçlayan; bağımsız, tarafsız ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşuyuz “diye beyan etti. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir