DEVASA KÖPRÜLERLE SONUÇ ALAMAYIZ

Gündem 20 Mart 2022 16:30
Videoyu Aç DEVASA KÖPRÜLERLE SONUÇ ALAMAYIZ
A
a

Saadet Partisi haftalık pazar toplantısını gerçekleştirdi. Basın açıklamasını yapan Saadet Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Muhammed Ali Köse, 18 Mart'ta açılan 1915 Çanakkale Köprüsü'ne değindi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Saadet Partisi'nin hizmete karşı olmadığını, ancak bu yatırımların halkı refaha ulaştırmayacağını söyleyen Köse, "Mesela yapılan köprü ile ekonomik kalkınma olmuyor yahut da yapılan devasa Şehir Hastaneleri ile sağlıkta reform gerçekleşmiyor. Çünkü sadece bina insanları iyileştirmiyor. O yapıların içindeki doktorlara, hemşirelere, sağlık çalışanlarına gerekli değer verilmeyip 'Giderlerse gitsinler' denerek sorunlar çözülmüyor. Meselelere daha gerçekçi ve rasyonel çözümler üretilmesi gerekmektedir. Tek başına devasa binalar köprülerle sonuç alamayız" dedi.

HİZMETLER 3-5 ADAMI  ZENGİN ETMEYE YARADI
Ülkede doktor, hemşire, sağlık çalışanı ve ilaç krizi olduğunu öne süren Köse, "İlaç krizini de bu meseleleri daha devasa eczaneler yaparak mı çözmeyi düşünüyorsunuz? Suçlu sayısındaki artışı öngörmek büyük bir başarıdır ve tebrik ediyoruz. Ama bu öngörü neticesinde nasıl olsa doldururuz deyip yeni ve devasa cezaevleri yapmak mıdır çözüm? Hayır bunlar sadece 'Bakın bizden öncekiler yapamıyordu, biz nasıl yaptık ama' demekten başka fayda sağlamadı. Biz bu hizmetleri eleştirdik. Niye? Çünkü bu hizmetler vatandaşa katkı sağladığından kat be kat üç-beş adamı zengin etmeye yaradı. Buralara aktarılan milyarlarca lira ile çiftçi, esnafı, işçi, memur ihya edilmez miydi? Gıdanın, tarımın, ilacın ne kadar önemli olduğunu anladığımız günler yaşıyoruz. Ders alıp, garanti altında israf olup giden bedelleri vatandaşa aktarmaktan başka kurtuluşumuz olmadığını anlayacağız" ifadelerini kullandı.  HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir