Europen 09 2022 Desktop

DİJİTAL DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

Gündem 3 Ocak 2023 16:25
Videoyu Aç DİJİTAL DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR
A
a

Hayata geçirdiği e-Kampüs, MERGEN, Anadolu Mobil, Kişiselleştirilmiş Çevrim İçi Sınav Otomasyonu gibi dijital uygulamalar ile araştırma ve eğitim olanakları başta olmak üzere akademik ve idari süreçlerini daha etkin, hızlı ve verimli hale getiren Anadolu Üniversitesi, dijital üniversite merkezli bilişim altyapısına iki yeni yazılım daha ekledi.

Bu kapsamda, Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinasyon Birimi tarafından desteklenen projelerin başvuru, değerlendirme, yürütme, sonuçlandırma ve proje çıktılarının izlenmesine yönelik tüm süreçlerin etkin bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla BAPSİS (bapsis.anadolu.edu.tr) yazılımı araştırmacıların kullanımına açıldı. Araştırmacıların kullanımına açılan diğer yeni yazılım ise dünyanın önde gelen üniversitelerinin kullandığı Kurumsal Karne (Balanced Scorecard) Performans Yönetim Modelini temel alan ve uluslararası uygulamalar da dikkate alınarak geliştirilen AVESİS (avesis.anadolu.edu.tr)  yazılımı oldu. AVESİS sistemi hem araştırmacıların hem de kurumun birçok uygulamayı bir arada yönetebilmesine olanak sağlıyor.
Anadolu Üniversitesi AVESİS’in uygulamaya geçmesi ile akademik envanterin oluşturulması, anlık veya dönemsel faaliyet raporları ve istatistiksel bilgilerin üretilmesi gibi performans ölçümlerini gerçekleştirerek stratejik yönetim modellerini etkili bir şekilde hayata geçirebilecek. AVESİS ile araştırmacılar da kişisel web sayfalarını oluşturabilecek. Kurumsal olarak ise AVESİS, Anadolu Üniversitesinin bireysel, bölüm ve üniversite temelli değerlendirme raporları üretebilmesine ve üniversite sıralamaları ile girişimci, yenilikçi üniversite endeksi gibi çalışmalar için istatistiksel veriler oluşturmasına olanak sağlayacak. Anadolu Üniversitesi tarafından sürdürülen dijitalleşme çalışmaları kapsamında yakın dönemde “Bütünleşik Bilgi Sistemi” de yayına alınacak. Bütünleşik Bilgi Sistemi ile kampüs genelinde kullanılan farklı otomasyonlara tek merkezden erişim sağlanacak. Böylece hem bireyler hem de kurumlar birçok hizmete hızlıca erişim sağlayabilecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat