DİJİTAL GÜVENLİK EMİN ELLERDE

Gündem 1 Ağustos 2022 15:07
Videoyu Aç DİJİTAL GÜVENLİK EMİN ELLERDE
A
a

Anadolu Üniversitesi bünyesinde kurulan Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM), sosyal medya, dijital güvenlik, eğitimde teknoloji entegrasyonu, bilişim teknolojileri, öğretim tasarımı, internet kullanımı gibi bilim ve teknoloji alanlarında evrensel bilgi ve kültür birikimine katkı sağlamaya devam ediyor.

SODİGEM'in temel amacı, sosyal medya ve dijital güvenlik alanlarında eğitim, uygulama ve araştırma faaliyetleri gerçekleştirmek ve bu amaç doğrultusunda da çocuklar ve gençler başta  olmak üzere her yaştan bireyin bilinçli bir şekilde dijital dünyada yer almalarını sağlayacak öğrenme alanlarını ve materyallerini çeşitlendirmek, geliştirmek ve planlamak olarak biliniyor.

EĞİTİM, UYGULAMA VE ARAŞTIRMA
Merkez, sosyal medya ve dijital güvenlik konularında bilimsel araştırma, inceleme, değerlendirme ve projeler yaparak dijital güvenlik uygulamalarını geliştiriyor ve bu uygulamaları kamuoyunun kullanımına sunuyor. Ayrıca sosyal medya ve dijital güvenlikle ilgili eğitimler düzenleyen SODİGEM, kendi kaynağını kendi üreten bir birim olmanın yanı sıra başarılı ve özverili çalışmalarıyla da adından sıkça söz ettiriyor. Bunların başında editörlüğünü SODİGEM müdürü Doç. Dr. Y. Levent Şahin’in yaptığı, Anadolu Üniversitesi ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği aracılığıyla, 2022-2023 öğretim yılı içerisinde okullara dağıtılması planlanan “Dijital Okuryazarlık ve Sosyal Medya” ile “Dijital Güvenlik” isimli iki kitap, 10 broşür ve eğitim videoları yer alıyor. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat