Europen 09 2022 Desktop

DİLENCİLERE OPERASYON

Gündem 20 Ocak 2023 15:26
Videoyu Aç DİLENCİLERE OPERASYON
A
a

Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kurduğu sivil ekiple Odunpazarı bölgesinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ağırlıklı olarak çarşı bölgesinde bulunan ve kalabalık gruplar halinde dolaşan yabancı uyruklu dilencilere yönelik şikâyetler üzerine gerçekleştirilen operasyonda, dilenciler zabıta ekiplerine zor anlar yaşattı. Yapılan incelemede yabancı uyruklu oldukları ancak aynı zamanda da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldukları tespit edilen dilenciler hakkında Zabıta Ekipleri, kabahatler kanuna göre yasal işlem uyguladı. Dilencilerin üzerinden çıkan yaraya  evrak ile el konuldu. 
Operasyonların düzenli olarak devam edeceğini ifade eden Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, büyük bir ciddiyetle sürdürülen dilenci operasyonları sonucunda kent genelindeki dilenci sayısını düşürmeyi hedeflediklerini söyledi. Vatandaşlardan yabancı uyruklu dilencilerle ilgili çok sayıda şikâyet geldiğini belirten yetkililer, bu şikayetler üzerine operasyonların gerçekleştirildiğini vurguladı. Dilencilerle mücadele etmek için sivil ekip kurduklarını kaydeden yetkililer, “Biz mücadelemize devam ediyoruz. Ancak yasal bir destek göremediğimiz için dilenci sorunu devam ediyor. Biz sadece kabahatler kanuna göre para cezası kesiyoruz, üst araması yapmaya bile yetkimiz yok. Yasal olarak dilencilere kimse sahip çıkmadığı için bu sorun devam ediyor” dedi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat