Europen 09 2022 Desktop

DİPNOT’TA GÜNDEM: DEPREM

Gündem 17 Mart 2023 11:52
Videoyu Aç DİPNOT’TA GÜNDEM: DEPREM
A
a

Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları tarafından hazırlanan ve özgün içeriklerden oluşan DipNot’un Podcast serisinin gündeminde bu ay deprem ve depremin etkileri yer aldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Geçtiğimiz ay yaşanan ve birçok ilde yıkıcı etki oluşturan depremler Anadolu Üniversitesi podcast yayınları DipNot’ta konuşuldu. “Deprem, Çocuklar ve Ebeveynler” başlıklı podcast ile Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahtiyar Eraslan Çapan, “Afetlerde Dirençli Kent ve Toplum” başlıklı podcast ile Dr. Öğr. Üyesi Muammer Tün önemli açıklamalarda bulundu.

ÇOCUKLARIN GÜVENİ SAĞLANMALI
Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahtiyar Eraslan Çapan, podcast serisinde depremin yetişkinleri olduğu kadar çocukları da fazlasıyla etkilediğine dikkat çekerek ailelerin çocukların güvenini tekrar kazanması gerektiğini söyledi. Dr. Öğr. Üyesi Tün ise afetlerle mücadele sürecine nasıl hazırlıklı olunması gerektiğine dair bilgi verdi. Tün ayrıca, bilim insanlarının, üniversitelerin, yükseköğretim sürecinin önemli bir rol sahibi olduğunu bu afette de tecrübe edildiğini söyledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat