Diri: Yetiştirecekleri futbolcudan ne hayır gelir?

Spor 27 Temmuz 2022 14:03
Videoyu Aç Diri: Yetiştirecekleri  futbolcudan ne hayır gelir?
A
a

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, Abdullah Avcı’nın hadsiz söylemlerine tepki gösterdi. Diri, “Böyle bir başkanın, böyle bir hocanın yetiştireceği futbolcudan ne hayır gelir?” dedi.

Diri’den sert tepki
Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, geçtiğimiz günlerde Empoli'ye 1-0 mağlup oldukları hazırlık maçının 52. dakikasında Dorukhan Toköz'e uyarı yapmıştı. Siyah Kırmızılı kulübün altyapısından yetişen Dorukhan'a sinirlenen Avcı, "Doruk, bırak orayı! Yusuf içeri giriyor az önce de aynısı oldu. Dün dedim size. Arka üçlüyü bozma, önünde Yusuf var, kaç kere söyledim. Eskişehirspor'da oynamıyorsun ki..." ifadelerini kullanmıştı. Eskişehirspor taraftarının Abdullah Avcı’nın takımlarına yönelik aşağılayıcı sözlerine tepkileri sürüyor.
 
“Asla futbol adamı değil”
Konuyla ilgili konuşan Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, Abdullah Avcı’ya, sarf ettiği sözlerden dolayı tepki gösterdi. Abdullah Avcı’nın aslında asla bir futbol adamı olmadığını ifade eden Diri, “Abdullah Avcı, Başakşehir’in teknik direktörüyken Eskişehirspor’u överken, bugün geldiği noktada Eskişehirspor’u yererek Dorukhan’ı uyarıyor. Dorukhan burada alnın teriyle top oynamış ve buradan da milli takıma kadar yükselmiş bir oyuncu” ifadelerini kullandı.
 
“Ne zeki, ne çevik, ne de ahlaklı”
ETB Başkanı Diri, “Eskişehirspor’un şu anki konumundan dolayı aşağılayıcı söylemler kullanan Abdullah Avcı’nın asla bir futbol adamı olmadığını, bunun yanı sıra ne zeki, ne çevik, ne de ahlaklı olmadığını bize gösteriyor. İstanbul’a karşı Eskişehir’in tutumu ortada. Ne bir takımın mağazası var, ne bir şampiyonluk kutlaması burada var. Artık Trabzon da buna dâhil, burada şampiyonluk kutlayamadılar. Çünkü bu kibirlerinde boğulacaklar. Böyle bir başkanın, böyle bir hocanın yetiştireceği futbolcudan ne hayır gelir?” dedi.
 
Tüfekli koreografi
“Geçen yıl tüfeğin elinde yer aldığı bir koreografiyle Fenerbahçe’ye gönderme yapmışlardı. Bundan dolayı da özür dilememişti” diyen Diri, “Yani biz de İstanbul hegemonyasına karşıyız, ama orada otobüse ateş edildi. Bunu kınamak yerine bunu meşrulaştıran ve gurur duyan bir görselin paylaşımı yapılıyor. Bunlarla ilgili Türk futbolunda bir kınama yapılmayınca, kendilerini 'Ali kıran baş kesen' sanmaya başladılar. Akabinde de Eskişehirspor gibi bir camiaya böyle küçümseyici laflar söylüyor” şeklinde konuştu.
 
Provokatif söylemler
Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, Trabzon camiasına da seslenerek provokatif söylemlerde bulunan insanların gazına gelinmemesi gerektiğine değindi. Murat Diri, “Buradan ben Trabzonspor camiasına, taraftarına da seslenmek istiyorum. Böyle provokatif söylemelerde bulunan insanların gazına gelmeyelim. Birbirimize bu kadar düşman olmanın, bu kadar kin gütmenin bir anlamı yok. Sporun birleştirici özellikleri varken bu tür ayrılılar bize yakışmaz” ifadelerine yer verdi.
 
“Onlar yokken biz vardık”  

Eskişehirspor taraftarlarından Abdullah Düzcan, “Eskişehirspor üzerinden teknik ekiptekilerin ve başkanlarının prim elde etkilerini düşünüyorum. Eskişehirspor alt ligde de olsa, üstte de olsa, kupaları alsa da, alamasa da her zaman büyük bir camia. Biz tribünlerde dostluğu, arkadaşlığı, kardeşliği pekiştiremeye çalışırken Trabzon yöneticileri ve teknik kadrosu aramıza nifak tohumu atmaya çalışıyor. Bizim Trabzon camiası ile bir sorunumuz yoktu, lakin kendileri başlattılar. Onlar yokken biz vardık. ‘Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var’ derler. Onlar da düşecekler ama biz onlar gibi olmayız. Trabzon taraftarına çağrım yöneticilerinin yaptığı şovları görsünler, galeyana gelmesinler” dedi. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat