Europen 09 2022 Desktop

DİSİPLİNİMİZİ SAĞLADIK

Gündem 27 Ocak 2023 15:30
Videoyu Aç DİSİPLİNİMİZİ SAĞLADIK
A
a

Odunpazarı Belediyesi’nin 2022 yılında 41 milyon 44 bin lira bütçe fazlası verdiğini söyleyen Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi’nden bir alacağı olan hiç kimse çıkmaz. Disiplinimizi sağlamış ve ona göre borçlarımızı ödemiş durumdayız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
SIKINTI SÖZ KONUSU DEĞİL
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, belediyenin gelir gider bütçesine ilişkin açıklama yaptı. 2022 yılında belediyenin 41 milyon lira bütçe fazlası verdiğine dikkat çeken Başkan Kurt, “Bizim yılbaşı itibariyle 21.12.2022 tarihi itibariyle gelir gider durumumuz netleşti. Buna göre 2022 yılı içerisinde Odunpazarı Belediyesi’nin 587 milyon 845 bin lira geliri olmuş. 546 milyon 801 bin lira gideri olmuş. Yani 41 milyon 44 bin lira bütçe fazlası ortaya çıkmıştır. Odunpazarı belediyesi bütçe disiplinini sağlamış ve harcamalarını düzenli hale getirmiş bir belediye. 2021 yılında da bütçemiz fazla vermişti. 2020 yılında da bütçemiz fazla vermişti. O nedenle bizim bu tür bir sıkıntımız söz konusu değil” diye konuştu.

BORÇLARIMIZI ÖDEMİŞ DURUMDAYIZ
256 milyon lira borcun 150 milyon lirasının uzun vadeli olduğunu kaydeden Başkan Kurt, “Borçlarımız ise şu anda toplam 2022 yılı içerisinde 256 milyon lira borcumuz var. Bu 256 milyon borcumuzun 150 milyon lirası yapılandırılmış borç yani uzun vadeye yayılmış ve 70-80 ay gibi taksitlere bölünmüş borç. O nedenle bir sıkıntı söz konusu değil. Geri kalan bölümü de cari borç dediğimiz müteahhitlerin hak edişlerine bağlı borçlar. Onlar da zamanı geldikçe ödenen borçlar. Biz de şu anda piyasa borcu olarak kasım ayından önceki bir tarihte Odunpazarı Belediyesi’nden bir alacağı olan hiç kimse çıkmaz. Disiplinimizi sağlamış ve ona göre borçlarımızı ödemiş durumdayız” şeklinde konuştu.

“BİR SIKINTIMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL”
Başkan Kurt konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Odunpazarı Belediyesi’nin bütçe itibariyle borçlanabilme yeteneği ve kapasitesi de netleşmiş durumda. 2022 yılı rakamlarına 1 milyar 53 milyon 942 bin lira net olarak borçlanabiliriz. Buna yasalar müsaade eder. Dolayısıyla da borçlanmayla ilgili bir sıkıntımız söz konusu değildir. 130 milyon lira civarında da meclis kararıyla borçlanabiliriz. Bizim bilançomuz zaten düzenli bir biçimde gerek İller Bankası’na gerek devlet kurumlarına iletiliyor. Bir sıkıntı söz konusu değil.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat